Aktuálně DC: Belgie vyrovnala, proti Berdychovi hraje De Bakker

Až v pátém zápase se rozhodne v Kazachstánu o soupeři Švýcarských tenistů. Mikhail Kukushkin matchball proti 113. hráči světa neproměnil a prohrál 6:4 3:6 6:3 4:6 0:6. Ruben Bemelmans bude mít možnost posunout Belgický národní tým do čtvrtfinále pokud porazí domácí Andreye Golubeva.

V prvním setu se dostal Andrey Golubev brzy do vedení o jeden break. Kazach ještě jeden break přidal a dostal se v Astaně do vedení 1:0 na sety.

Španělsko o svůj první bod nemuselo bojovat. Phillip Kohlschreiber totiž nenastoupil do zápasu proti Felicianu Lopezovi.

Podle očekávání do dnešního zápasu v Srbsku nenastoupí Roger Federer. Nahradí ho aktér včerejší vítězné čtyřhry Michael Lammer.

V Ostravě v zápase od 13:00 nastoupil proti Berdychovi 139. hráč světového žebříčku Thiemo De Bakker. De Bakker nahradil z předešlých zápasů unaveného Robina Haaseho.

První svůj gem Berdych čistou hrou vyhrál. Berdych si na soupeřově podání rychle vytvořil šanci vzít Nizozemci servis. První ze tří nevyužil, ale hned dalším se dostal do vedení 2:0. Ani na dalším svém servisu neměl Berdych problémy a jednoduše se dostal do vedení 3:0.

I na dalším De Bakkerově servisu se dostal Český tenista ke třem breakballům. Berdych využil hned ten první a šel v první sadě do vedení 4:0. Berdych na svém servisu znovu zahrál čistou hru a zvýšil na 5:0. V šesté hře se Nizozemec dostal do hry a své podání pohlídal. Berdych ale i přesto šel sevírovat na zisk prvního setu a dostal se ke dvěma setballům. De Bakker riternoval pouze do sítě a Český tenista šel za 20 minut do vedení 1:0 na sety.

Druhý set začal na podání Nizozemský tenista. Berdych se těžce dostával k breakballu, nakonec za stavu 40:30 nevyužil. De Bakker se dostal do výhody a tu proměnil esem. Český tenista na svém podání problémy nedovolil a vyrovnal na 1:1. Postupně se rozehrávající De Bakker si ve třetím gemu pomohl servisem a šel do vedení 2:1.

Za stavu 2:1 se De Bakker dostal na Berdychově podání do vedení 30:0. Česká jednička ale nedovolila Nizozemci dostat se k breakballu a po výhodě Berdych vyrovnal na 2:2. Za tohoto stavu na De Bakkerově podání přišli další problémy Nizozemce. Český tenista se dostal na výhodě k breakballu a forhendem po čáře breakballovou výhodu proměnil.

Českému tenistovi se v zápětí podařilo break jednoduše potvrdit a šel do vedení už 4:2 ve druhém setu. Berdych se i na dalším soupeřově podání dostal k breakballu, ale Nizozemec odpověděl skvělým servisem a výhodu odvrátil. Berdych se ale propracoval k breakballu i napodruhé. Nizozemec opět využil servisu, nedovolil soupeři dostat se do výměny a získal gem na svou stranu.

Další break Berdych nepřidal a za stavu 5:4 šel podávat na vítězství ve druhém setu. Nakonec esem proměnil hned první ze dvou setballů.