Aktuálně: Berdych druhý titul po sobě neveze, Zakopalová naopak slaví

Tomáš Berdych nastoupil do druhého finále po sobě. Po vítězném Rotterdamu si zahrál finále i v Dubaji.

V prvním setu hned druhé podání českého tenisty získal Federer. Berdych ale podobně jako jeho soupeř odpověděl třemi breakbally a druhý využil. V následujícím podání zvýšil na 3:2 a následně si vzal servis Švýcara. Vedení udržel a set získal na svou stranu v poměru 6:3. A výborně vykročil do finálového boje.

V pátém gemu druhého setu se Berdych dostal k breakballu, v druhém setu lepší Švýcar ho ale odvrátil. Berdych ale  vybojoval breakball přes shodu a šel do vedení 3:2. Ani Švýcar si však breakballovou příležitost neodpustil a ze dvou hned první proměnil. Za stavu 3:4 Berdych Švýcarovi breakball nepovolil a srovnal na 4:4.

Za stavu 4:5 šel Berdych na podání.  A jak už v zápase několikrát Federer zopakoval čistou hru a set vyhrál poměrem 6:4.

Berdych měl na podání i nadále problémy. Hned první podání ve třetím setu znamenalo tři breakbally pro Švýcara. Berdych ale všechny tři  a srovnal na 1:1.

I na dalším Berdychově podání přišli breakbally. Narozdíl od Berdycha, který v přechozím gemu breakball zahodil, Federer za stavu 40:30 zvýšil na 3:1.

Za stavu 4:2 na podání Federera si Berdych vypracoval breakball.Ten ale nevyužil a Federer šel do vedení už 5:2.

Za stavu 40:30 už mohlo být rozhodnuto, ale Berdych odvrátil matchball přímým bodem z podání. Federer si ale vybojoval matchball i na shodě, Berdychovi se ale povedlo i další hrozbu matchballu odvrátit a snížil na 5:3.

Federer zápas doservíroval vyhrál 3:6 6:4 6:3, podobně jako semifinále proti Djokovicovi. Berdych svou druhou letošní účast ve finále v druhý titul neproměnil.

Klára Zakopalová v Jižní Americe uspěla

V brazilském Floriánopolisu Klára Zakopalová dnes nastoupila do svého druhého finále po sobě. Proti  Španělce Garbine Blanco Muguruzové hrála skoro dvě hodiny, ale čekání na titul ukončila, když své soupeřce dala v posledním setu dokonce i „kanára“ a zvítězila 4:6 7:5 6:0. Zakopalová tak získala turnajový titul ve dvouhře poprvé od roku 2005, kdy zvítězila ve slovinském Portoroži.