Alexander Zverev je třetím jistým účastníkem Turnaje mistrů

Dvacetiletý německý tenista Alexander Zverev se poprvé v kariéře kvalifikoval na Turnaj mistrů. Účast na prestižním podniku pro nejlepší hráče sezony si zajistil jako třetí, už dříve měli jistotu startu v Londýně Španěl Rafael Nadal a Švýcar Roger Federer.

Zverev v letošním roce získal pět turnajových titulů, stejně jako Nadal a Federer, včetně vavřínů na podnicích Masters v Římě a Montrealu. „Je to skvělý podnik, hrát v O2 areně je pro každého tenistu něco úžasného,“ řekl Zverev.

„Tohle dokazuje, jak dobře jsem po celou sezonu hrál, jak vyrovnané výkony jsem podával, a to je něco, na co je každý hráč pyšný,“ dodal tenista, který na Turnaj mistrů přicestoval už v roce 2015. Tehdy převzal cenu pro Hvězdu budoucnosti.

Místo mezi tenisovou elitou si Zverev zajistil dnešním postupem do semifinále v Pekingu a je nejmladším účastníkem Turnaje mistrů od roku 2008, kdy se kvalifikoval tehdy dvacetiletý Juan Martín del Potro z Argentiny. Posledním německým tenistou na závěrečném podniku sezony byl Rainer Schüttler v roce 2003. Turnaj mistrů se v Londýně uskuteční od 12. do 19. listopadu. Zbývá ještě pět volných míst.

Jak vypadá ATP Race to London můžete sledovat na webu http://live-tennis.eu/en/atp-race