ATP Tour: Federer vyhrál 1000. zápas, Wawrinka obhájil v Čennaí

Již příští pondělí propukne v australském Melbourne první grandslam sezóny. Úřadující vítěz Stan Wawrinka do sezóny vstoupil vítězstvím v Indii. Jeho krajan Roger Federer si připsal 1000. výhru v profesionální kariéře.

Čennaí

Obhájce titulu z Australian Open v prvních soutěžních zápasech sezóny nezaváhal. Roli největšího favorita v indické Čennaí si Stan Wawrinka zopakoval po loňském roce, kde stejně jako letos, sezónu začal.

Wawrinka se před obhajobou v Melbourne parku moc prověřit nenechal. Nejvýše nasazeným hráčem, se kterým se setkal, byl v semifinále David Goffin (22. v žebříčku ATP). A však finálový soupeř Aljaz Bedene mohl být těžkým soupeřem, i přes žebříčkové postavení (156. v žebříčku ATP). Na turnaji totiž porazil dva hráče top 20 – Feliciana Lopeze a Roberta Bautistu-Aguta (14. a 15. v žebříčku ATP). Na Wawrinku ale nevyzrál a Švýcar slovinského tenistu porazil 6:3 a 6:4 a bez ztráty setu oslavil už svůj třetí titul v indické Čennaí.

Brisbane

Sezónu výborně začal i Roger Federer. Na dobře obsazeném turnaji v australském Brisbane Federer vyhrál svůj 83. titul. Daleko v tomto turnaji prošel i slovák Martin Kližan, který ve druhém kole porazil ukrajince Dolgopolova 1:6 7:6 7:6 a prošel až do čtvrfinále. Tam ale podlehl semifinálovému soupeři Rogera Federera – Grigoru Dimitrovovi, ve dvou setech 6:3 6:4.

Ve druhém semifinále se potkali kanaďan Miloš Raonič a japonec Kei Nishikori. V tiebreakové bitvě nakonec kanaďan zdolal Nishikoriho a prošel do finále. Tam se potkal s Rogerem Federerem, který Dimitrovovi nedal moc šancí a porazil ho 6:2 6:2. Švýcar přemohl Raoniče 6:4 6:7 6:4 a připsal si jubilejní 1000. výhru v profesionální kariéře a 83. titul.

Dauhá

Na turnaji, kde startovali oba favorité na zisk titulu z Australian Open, nakonec vyhrál David Ferrer.

Rafael Nadal skončil už v prvním kole po porážce s 127. hráčem světa němcem Berrerem. Stejně jako Lukáš Rosol, který skončil na raketě přemožitele světové jedničky. Karlovič Rosola porazil  7:6 6:3.

Ve čtvrtfinále turnaje nakonec skončil i Novak Djokovič. Zmíněný Ivo Karlovič světovou jedničku porazil  6:7 7:6 6:4. Richarda Gasqueta ve čtvrtfinále přejel Tomáš Berdych 6:2 6:1 a postoupil do semifinále proti Andreasi Seppimu.

Berdych podobně jako Gasquetovi Seppimu moc šancí nedal a porazil Itala 6:2 6:3. David Ferrer byl prvním, kdo zastavil Karloviče. V zápase, který nabídl tři tiebreaky, dokázal ziskem druhého a třetího setu postoupit do finále.

Ve finále byl mírným favoritem český tenista. Tuto pozici, ale nedokázal využít. A i přesto že za stavu 5:4 ve druhém setu měl setbally, set na svou stranu obrátit nedokázal, naopak dal šanci soupeři, který ji využil.