Australian Open: Azarenková porazila Stephensovou, dál jde i Radwaňská a Williamsová

Viktoria Azarenková v dnešním zápase porazila za 1 hodinu 16 minut Sloane Stephensovou. V prvním setu se dostala ve třetí hře k prvnímu breakballu zápasu a hned jej proměnila. Stephensová, ale využila šanci na rebreak a srovnala na 2:2. Na další proměněný breakball běloruské tenistky, ale odpovědět nezvládla, zvláště poté co Azarenková v osmé hře proměnila další breakball, který byl zároveň setballem. Za stavu 1:0 ve druhé sadě podávala Stephensová a Azarenková se na jejím podání dostala k pěti breakballům. Ani jeden nevyužila a Stephensová po sedmé výhodě podání udržela. Na dalším svém podání, ale Američanka opět pustila Azarenkové jeden breakball a tentokrát ho Běloruska využila. V poslední hře Azarenková proměnila druhý matchball na podání americké tenistky a porazila Sloane Stephensovou 6:2 6:2. Naopak Američanka Serena Williamsová ve svém zápase nezaváhala. Proti 106. hráčce světa strávila na kurtu něco málo přes hodinu. Světová jednička dala v prvním setu belgické soupeřce „kanára“. Druhý set byl, ale značně vyrovnanější. První a zároveň jediný breakball druhého setu přišel až za stavu 5:4 na podání Van Uytvanckové. Serena Williamsová hned první matchball proměnila a porazil Belgičanku Alison Van Uytvanckovou 6:0 6:4. Další kdo uspěl proti belgické tenistce byla Dominika Cibulková.  11. nasazená hned v úvodu prvního setu ztratila servis proti Kirsten Flipkensové a zápas musela otáčet za stavu 0:1 na sety. Ve druhém setu se ve čtvrté hře dostala k breakballu a rozhodla druhý set. Ve třetí sadě mohla za stavu 4:0 získat break a zápas dopodávat. To se, ale nepovedlo a matchball přišel až za stavu 5:1 na podání Flipkensové. Slovenka porazila Kirsten Flipkensovou  3:6 6:3 6:1.

Mezi nejlepších 64 se dostala i nasazená 6. Agniezska Radwanská porazila japonku Kurumi Narovou. V prvním setu to byla právě Polka, kdo přišel první o podání. Vzápětí si, ale Radwanská vzala podání Japonky zpět čistou hrou. Další čistou hru na podání soupeřky předvedla na dalším servisu Narové a rozhodla první set. Ve druhém setu už nedala japonské tenistce šanci, vyprovodila ji „kanárem“ a zvítězila 6:3 6:0. Nedlouhou dobu na kurtu strávila i Venus Williamsová. Proti Španělce Marii- Therese Torro-Florové. Americká tenistka a nasazená osmnáctka zvítězila 6:2 6:2 a postoupila do druhého kola. Svůj zápas ovládla i Caroline Wozniacká, jejíž soupeřkou ve druhém kole bude Viktoria Azarenková. Dánka porazila Američanku Taylor Towsendovou 7:6 6:2.

Dařilo se i domácím tenistkám. 29. nasazená Casey DellAcquaová si druhé kolo turnaje vystřílela proti Rakušance Meusburherové, kterou porazila 6:4 6:0. Ve dvou setech zvítězila i 21. hráčka světa Samantha Stosurová proti 49. hráčce Monice Niculescuové. Domácí Stosurová porazila Rumunku 6:4 6:1.

Na turnaji skončila 15. nasazená. Jelena Jankovičová, proti švýcarské tenistce Bacsinszké prohrála ve dvou setech 1:6 4:6. V pavouku není už ani Andrea Petkovičová. Nasazená třináctka nestačila na Američanku Madison Brengleovou a prohrála 7:5 6:7 3:6.  12. nasazená Flavia Pennettaová už také nepokračuje. S krajankou Camilu Giorgiovou prohrála 6:4 2:6 3:6.