Australian Open: Kvitová v prvním kole nezaváhala, loučí se Hradecká

Dnes v noci začal v Melbourne úvodní grandslam tenisové sezóny.

Do úvodního grandslamu Kvitová vstupovala prakticky bez jediného předešlého zápasu. V Shenzenu vzdala Zhengové po prvním setu a jiný zápas před úvodem sezóny nehrála. Soupeřkou české jedničky v prvním kole byla Luksika Kumkhumová. V roce 2014 byla Kumkhumová Kvitové v Melbourne osudnou hráčkou, když jí vyřadila v prvním kole.

Letos Kvitová překvapení nedopustila. V prvním setu Kvitová 158. hráčku světa obrala o podaní v osmé hře a následně na svém podání proměnila setbally. Ve druhém setu Češce rozhodně pomohlo že Kumkhumová nemohla udržet podání. Ve druhé sadě totiž Thajvanka podávala čtyřikrát a ve všech případech Kvitové podání přenechala. Po prvních třech hrách setu to vypadalo, že Kumkhunová dostane „kanára“. Ale ve čtvrté hře ji Kvitová pustila k jedinému breakballu v zápase a ten Thajvanka proměnila.

Česká hráčka se k matchballům dostala na podání Thajvanky za stavu 5-1 a to hned ke třem. Proměnila svou poslední šanci a vyhrála 6-3 6-1.

Naopak svůj první zápas na Australian Open nezvládla Lucie Hradecká. S 39. hráčkou světa Australankou Dariou Gavrilovou, se v prvním setu rvala statečně. V průběhu prvního setu byla ona ta kdo si vybudovávala breakbally, ale bohužel je neproměnila. Naštěstí je i úspěšně odvracela. Ale v tiebreaku přišla první o dvě podání a prohrávala už 3-0. Sice hrozbu odvrátila ale následně neudržela podání na setballu a o první sadu přišla.

Ve druhé sadě měla breakbally už ve druhé hře na podání Australanky, ale opět je neproměnila. Naopak Autralanka v sedmé hře druhé sady Hradeckou brejkla. Ta se k odezvě nedostala a prohrála 7-6 6-4.

V Melbourne vypadla i Koukalová. S Američankou Gibbsovou prohrála 2-6 6-2 1-6.