Australian Open: Obhájce Wawrinka na úvod neztratil podání, postupuje i Djokovič

Obhájce titulu Stan Wawrinka v prvním zápase nezaváhal. V prvním setu Wawrinka získal hned první dvě podání soupeře a v první setu mu pustil jen jednu hru. Ve druhém setu rozhodl pouze jeden break, a to druhé podání 100. hráče světa. Za stavu 3:1 sice musel odvracet jeden breakball, ale byl to jediný breakball tureckého tenisty. Ve třetím setu opět serbal soupeři dvě podání a zvítězil 6:1 6:4 6:2.

Mezi nejlepších 64 postoupil i Novak Djokovič. Proti Aljazu Bedenemu se v prvním setu nemohl probojovat k breaku. Za stavu 3:2 neproměnil dva breakbally a na další musel počkat až do stavu 5:3 kdy proměnil výhodu a následně sadu dopodával. Ve druhém setu vzal slovinskému tenistovi hned první servis a za stavu 4:2 proměnil další breakball a vedl už 2:0. Drama světová jednička nedopustila ani ve třetím setu za stavu 2:2 získal jediný break setu a zvítězil 6:3 6:2 6:4.

Za dvě hodiny měl odehráno Miloš Raonič. 8. nasazený hráč zvítězil ve dvou tiebreacích a přehrál 144. hráče světa. 7:6 7:6 6:3. Svůj první zápas na Australian open zvládl i David Ferrer. Turnajová devítka sice prohrála první set v tiebreaku a ve druhém setu prohrával už 2:0, ale následně přišel obrat. Španělský tenista získal tři podání svého soupeře a ve druhém setu zvítězil 6:2. Ve třetím setu Thomaz Bellucci dostal dokonce „kanára“ a Ferrer vyhrál 12 gemů v řadě. Ve třetím setu 65. hráč světa získal první míček, ale i přesto ztratil dvě podání a se světovou desítkou prohrál 6:7 6:2 6:0 6:3. Turnajová pětka Kei Nishikori porazil Nicolase Almagra 6:4 7:6 6:2.

83. hráč světa Robin Haase prohrál s 18. nasazeným Gillesem Simonem. 6:1 6:3 6:4. 12. nasazený Feliciano Lopez v pětisetové bitvě přemohl 123. hráče Denise Kudlu startujícího na divokou kartu 3:6 6:2 4:6 6:2 10:8.  Pětisetový maratón sehrál proti svému soupeři i Sam Querrey. 35. hráč světa podlehl po třech 60. hráči Kanaďanu Vasku Pospisilovi 3:6 7:6 6:2 4:6 4:6. Náhradník za Juana- Martína Del Potra proti Jerzymu Janowiczovi neuspěl. Čerstvý vítěz Hopman cupu, proti 146. hráči světa Hirokimu Moriyamovi uspěl ve čtyřech setech 7:6 2:6 6:3 7:5. Na turnaji skončil i 21. nasazený Alexandr Dolgopolov. Ukrajinec ve třech setech podlehl 64. Italovi Paolu Lorenzovi 4:6 3:6 2:6.