Australian Open: Šafářová končí, postupuje Šarapovová s Bouchardovou

Lucie Šafářová působení na Australian open končí už v prvním kole. Proti 66. hráčce světa Yaroslavě Shvedovové přišla o podání za stavu 3:3 v prvním setu. Ve druhém setu o podání Šafářová nepřišla. Naopak si vzala dva servisy soupeřky a srovnala na 1:1 na sety. V rozhodující sadě přišla česká dvojka o podání za stavu 1:1. V sedmé hře, ale dokázala srovnat na 4:4. Za stavu 6:6, ale přišla o podání znovu a nezmohla se na odpověď a prohrála s ruskou tenistkou 4:6 6:2 6:8.

Mezi 64 nejlepších se dostala Maria Šarapovová. Za stavu 3:2 získala servis chorvatské soupeřky. Za stavu 5:3 si Marticová vzala podání zpět, ale hned následující neudržela a Šarapovová šla do vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu se po dvou získaných breacích Šarapovová dostala do vedení 5:0, které udržela a porazil chorvatskou hráčku 6:4 6:1. Ve dvou setech do druhého kola prošla i sedmá nasazená Kanaďanka Eugenie Bouchardová. V prvním setu nepřišla o servis a po půl hodině šla do vedení 1:0 na sety. Ve druhém setu musela na rozhodující break čekat do stavu 4:4, kdy získala podání soupeřky a proti 98. hráčce světa šla do vedení. Na svém podání proměnila první výhodu a porazila Němku Annu-Lenu Friedsamovou 6:2 6:4.

Do druhého kola postoupila i Ekaterina Makarovová, která porazila Bělorusku Mestachovou 6:2 6:2. 14. nasazená Sara Erraniová porazila 105. hráčku světa ve dvou setech. V úvodu prvního setu vzala své soupeřce servis, ale následně si nechala vzít svůj a byla to jediná hra o kterou Erraniová v zápase přišla. Američanku Minovou porazila Italka 6:1 6:0.

Do druhého kola nepostoupila Angelique Kerberová ani Carla Suarez-Navarrová. Světová devítka proti 42. hráčce přišla 6krát o podání. Hned v prvním setu 4krát. Rozhodující v prvním setu byl jeden break o který zůstala Irina Beguová nahoře. Ve druhém setu sice Kerberová k ničemu svojí soupeřku nepustila, ale ve třetím už si takovou hru neudržela. Ve třetí sadě přišla o servis za stavu 2:1 a 4:1 a s Rumunkou Beguovou prohrála 4:6 6:0 1:6. Turnajová sedmnáctka podlehla 104. hráčce světa Němce Carině Witthoeftové 6:3 6:1.