Australian Open: V osmifinále Australian Open nebude ani jedna česká tenistka

Mezi nejlepších 32 tenistek na Australian Open nepostoupila, ani jedna česká hráčka a osmifinále prvního grandslamu sezóny bude po roce opět bez české hráčky.

Již včera ve třetím kole skončila Lucie Hradecká. Proti Němce Julii Goergesové v prvním setu za stavu 3:5 dokázala rebreaknout německou hráčku a, i přesto že odvrátila setball, prohrála první sadu až v tiebreaku. Ve druhé sadě vedla Goergesová 5:4 a právě za tohoto stavu Hradecká dokázala odvrátit tři matchbally a vzít Němce podání. Následně, ale opět přišla o podání a na dalším podání Goergesová už v pohodě matchball proměnila.

Působení Karolíny Plíškové na Australian open překazila Ekaterina Makarovová. V prvním setu Plíšková přišla v páté hře o podání a prohrála v prvním setu 6:4. Druhý set Plíšková začal lépe když vedla 2:0. Makarovová, ale hned v následujícím gem rebreakla a za stavu 3:3 získala podání české tenistky. Ukončit zápas měla možnost už deváté hře na podání Plíškové, ale tři matchbally 20. hráčka světa odvrátila. V další hře mohla Plíšková vyrovnat, ale Ruska dva breakbally odvrátila a zápas dopodávala.

Do osmifinále se nedostala ani Barbora Záhlavová-Strýcová. Ani na počtvrté nedokázala porazit dvojnásobnou vítězku Australian Open Viktorii Azarenkovou. V prvním setu Záhlavová-Strýcová dokázala srovnat na stav 3:3, ale za stavu 4:4 opět přišla o podání a Azarenková vyhrála první set. Ve druhém setu, šlo spíše o to kdo podání na své straně udrží. Druhá sada nabídla celkem 7 proměněnných breakballů. Na straně české tenistky jich bylo méně. Za stavu 5:4 na podání Azarenkové sice měla Záhlavová-Strýcová dva breakbally, ani jeden nedokázala proměnit a Azarenková porazila už třetí nasazenou hráčku v řadě.

V turnaji nepokračuje ani Petra Kvitová. Česká tenistka proti Američance Keysové neuhrála ani set, poté co v osmé hře první sady přišla o rozhodující servis. Ve druhé sadě stále dotahovala ztrátu jednoho breaku a za stavu 6:5 na to už odpovědět nedokázala. Kvitová v zápase udělala 32 nevynucených chyb a na Australian Open končí před branami osmifinále.