Australian Open: Williamsová jde dál, Azarenková vyřadila Wozniackou

Z druhého kola Australian Open postoupila světová jednička Serena Williamsová. Američanka sice v zápase přišla první o podání, ale hned v následujícím gemu svou soupeřku rebreakla. Za dvě hry, ale přišly opět problémy a Ruska v zápase opět vedla o break. Za stavu 5:4 ruská tenistka neproměnila tři setbally a v následující hře přišla o servis. Za stavu 6:5 pro světovou jedničku Zvonarevová nechala Williamsovou dostat se ke dvěma breakballům a hned první americká tenistka proměnila. Ve druhém setu Williamsová nedovolila soupeřce ani gem a vyhrála 7:5 6:0. Další kdo postoupil do třetího kola je Agniezska Radwaňská. Turnajová šestka porazila 70. hráčku světa nechala uhrát jen jednu hru a porazila Johannu Larssonovou 6:0 6:1.

Zajímavý zápas už ve druhém kole mohl vidět Melbourne park. Nasazená osmička Dánka Caroline Wozniacká se v něm střetla s dvojnásobnou vítězkou právě z tohoto turnaje Viktorií Azarenkovou. Soupeřka tohoto zápasu se měla střetnout v příštím kole s Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Hned v prvním gemu vzala Azarenková světové 8. servis. Za stavu 2:0 měla další breakbally a třetí proměnila. Wozniacká si vzala následně podání zpět. Na vyrovnání musel Dánka čekat do sedmé hry. Na servisu Bělorusky se dostala do výhody a tu proměnila. Azarenková se, ale i na dalším podání Wozniacké dostala k breakballům a čtvrtou výhodu proměnila. Na svém podání proměnila hned první setball a doservírovala první sadu. Ve druhém setu 44. hráčka žebříčku nepustila Wozniacké ani jeden breakball a naopak sama si tři vypracovala. Proměnila za stavu 1:1 a 4:2 a nakonec zápas s klidem doservírovala.

Na svou sestru navázala starší ze sester Williamsových. Krajanku Lauren Davisovou porazila za hodinu a 17 minut 6:2 6:3. Do třetího kola postoupila i Slovenka Dominika Cibulková. Finalistka z loňského Australian Open a 10. hráčka světa porazila Bulharku Tsvetanu Pironkovou 6:2 6:0.

Venku z pavouka jsou obě Australské naděje. Samantha Stosurová vypadla s Američankou Coco Vandeweghe 4:6 4:6. Další Američankou, která vyřadila domácí hráčku je 35. hráčka světa Madison Keysová. Casey DellAcquaová sice získala první set 6:2, ale ve zbylých dvou sadách 29. hráčce světa Keysová nedala moc šancí a domácí naděje prohrála 6:2 1:6 1:6.