Australian Open: Z druhé části pavouka postoupily všechny češky

Dnes byly v akci další čtyři češky. A všechny čtyři byly ve svých zápasech úspěšné.

Jasnou favoritkou byla Petra Kvitová. V první sadě získala prvních pět gemů se 100% úspěšností na breakballech. A za stavu 5:1 doservírovala první set. Ve třetí hře druhého setu se Kvitová dostala ke dvěma breakballům, proměnit se jí podařilo ale až druhou výhodu. Svoje následující podání, ale neudržela a druhý set musela rozhodnout až za stavu 4:4. Kvitová nakonec zvítězila 6:1 6:4. Česká čtyřka Barbora Záhlavová-Strýcová zvládla zápas proti 92. hráčce světa Timee Babosové Hned v prvním gemu se dostala ke třem breakballům, ale ani jeden nevyužila. O dva gemy později opět dva breakbally, ale ani jeden nevyužila. Potom přišly problémy na servisu. Soupeřka si vybojovala 3 breakbally a Záhlavová-Strýcová proměnila gemball až po pěti výhodách. Hned v dalším gemu se česká tenistka dostala ke třem breakballům a druhý proměnila. V prvním gemu 23. nasazená proměnila druhý breakball, ale ve druhém gemu přišla o svůj servis. Za stavu 1:1 se opět dostala ke třem breakballům a vedení do kterého se dostala bylo rozhodující a porazila Maďarku 6:4 6:4.

S přehledem svůj zápas zvládly i Tereza Smitková a Denisa Allertová, obě svým soupeřkám pustily pouze dvě hry. Smitková byla proti Mirjaně Lucicové-Baroniové na kurtu jen 48 minut a 57. hráčku chorvatku porazila 6:1 6:1. Denisa Allertová proti 113. hráčce světa strávila na kurtu 52 minut a své soupeřce dokonce dala v prvním setu „kanára“ a Švýcarku Oprandiovou porazila 6:0 6:2.