Australian Open: Záhlavová-Strýcová a Kvitová postupují

Barbora Záhlavová-Strýcová a Petra Kvitová zvládly zápasy druhého kola. Naopak nepostupují Tereza Smitková a Denisa Allertová.

Barbora Záhlavová-Strýcová v prvním setu dovolila soupeřce jen první gem na jejím podání. Jiný gem už Changové v prvním setu nedovolila a vyhrála 6:1. Druhý set byl značně vyrovnanější. Changová vzala Záhlavové-Strýcové hned první podání. Česká tenistka si podání vzala zpět a další si vybojovala v osmé. Changová, ale dostala možnost rebreaku a využila ji. Za stavu 6:5 si Barbora Záhlavová-Strýcová vybojovala breakball, který byl zároveň matchballem a na podruhé ho proměnila a zvítězila 6:1 7:5. Petra Kvitová proti Barthelové neztratila podání. V prvním setu si vzala podání soupeřky za stavu 1:1 a 3:1 a v prvním setu zvítězila 6:2. Za stavu 3:3 přišly problémy na podání Kvitové. Pět breakballů dokázala česká hráčka odvrátit a proměnila devátou výhodu. Za stavu 4:4 získala podání soupeřky, následně zápas dopodávala a zvítězila 6:2 6:4.

Na turnaji skončila Tereza Smitková. S Italkou Camilou Giorgiovou prohrála 1:6 4:6. Druhou českou tenistkou, která se už ve třetím kole neobjeví je Denisa Allertová. Ta podlehla Alizé Cornetové. Francouzské tenistce sice sebrala druhý set, ale ve třetím si neudržela ani jedno své podání, francouzské soupeřce vzala jen dva servisy a podlehla Alizé Cornetové 4:6 7:6 2:6.