Beachvolejbalistky sehrají v Poreči české čtvrtfinále

Obě české dvojice se na turnaji beachvolejbalistek kategorie major v Poreči probojovaly do čtvrtfinále a nastoupí v něm proti sobě. Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou na chorvatském písku usilují o třetí společnou medaili na Světovém okruhu, Kristýna Hoidarová Kolocová s Michalou Kvapilovou mají šanci vylepšit své dosavadní maximum v seriálu, kterým je páté místo.

Oba české páry prošly rovnou do druhého kola play off poté, co vyhrály své skupiny. Páté nasazené olympioničky z Ria Hermannová se Slukovou dnes porazily Finky Riikku Lehtonenovou a Taru Lahtiovou 21:18 a 21:19. Kolocová, bývalá spoluhráčka Slukové, s Kvapilovou zdolaly rovněž ve dvou setech olympijskou vítězku Lauru Ludwigovou s náhradní spoluhráčkou Margaretou Kozuchovou. Nad Němkami zvítězily 21:14 a 21:15.

Český souboj je naplánován dnes na 16:00. Obě dvojice se utkají potřetí na mezinárodní scéně a pokaždé byly úspěšnější Sluková s Hermannovou: loni v červenci na majoru v Klagenfurtu i o dva měsíce dříve na mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

Úřadující vicemistryně Evropy Sluková s Hermannovou ve Světovém okruhu už získaly letos bronz v Riu de Janeiro a zlato na podzim 2015 v turecké Antalyi. Vrcholem této sezony bude za měsíc mistrovství světa ve Vídni. Právě v Poreči se v sobotu před polednem uskuteční los základních skupin šampionátu.