Biatlonistky ovládly potřetí v sezóně štafetu!!!!

České biatlonistky ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková ovládly závod štafet v Norsku.

Puskarčíková vyjela do závodu poměrně pomaleji. Na prvním mezičase byla na 11. místě. Na první položce musela jednou dobíjet a odjela na 7. místě se ztrátou necelých deseti sekund. První odjela Italka Dorotha Wiererová a těsně za ní Norka Hoebergová. Na prvním mezičase jela na 4. místě. Stojku zastřílela nejlépe Wiererová. Druhá odjížděla Eva Puskarčíková se ztrátou 11 sekund.

Na předávce byla první Dorotha Wiererová. Druhá Bescondová a třetí Puskarčíková. Čtvrté vyjely Norky, páté Němky. Gabriela Soukalová na prvním mezičase jela na třetím místě. Na první položce Gabriela Soukalová dobíjela a odjížděla na 2 pozici se ztrátou 12-ti sekund a v kontaktu s Preussovou. Na prvním mezičase na první Italku Gontierovou jednu sekundu stáhla. Na druhém mezičase to bylo už pouze 8 sekund. Na střelbě ve stoje odstřílela výborně Italka. S nulou odjela i Gabriela Soukalová a Preussová. Česká biatlonistka měla na střelnici ztrátu 12 sekund. Na prvním mezičase byla ztráta totožná. Preussová na druhou českou štafetu ztrácela asi 3 sekundy. Na druhén mezičase byl odstup české biatlonistky 10 sekund.

Na druhé předávce byla ztráta české štafety necelých pět vteřin. Jitka Landová měla náskok 5 sekund na Goessnerovou. Na prvním mezičase Sanfilippovou Landová pomalu stahovala. Na druhém mezičase se dostaly před Italku obě biatlonistky. Jitka Landová se snažila akceptovat tempo Goessnerové a na střelnici dojela v kontaktu s Němkou a Italkou. Landová si střely pohlídala a odjela 4 sekundy za německou biatlonistkou. Na 3. místě odjela Italka. Čtvrtá štafeta Francie v kontaltu s Ruskem, ale ztráta obou štafet byla už přes 40 sekund. Goessnerová držela tempo a na Landovou najela na mezičase 3 vteřiny. Na druhém mezičase to bylo okolo 10-ti sekund. Sanfilippová na Němku ztrácela 20 sekund. Na střelnici přijela první Goessnerová, těsně za ní Jitka Landová. Landová si pohlídala rány a oproti Italce a Němce nemusela dobíjet a odjížděla ze střelnice s náskokem 23 sekund. Goessnerová českou biatlonistku na mezičasech Landovou stahovala, ale na první místo české štafety nestačila.

Na předávce vyjela první Veronika Vítková se ztrátou 18 vteřin vyjela na druhém místě Dahlmeierová. S odstupem 42 vteřin odjela Itálie. Vítková rozjela svůj úsek hodně rychle a na druhém mezičase měla už půl minutový náskok. Na střelnici musela dvakrát dobíjet a odjela první. Dahlmeierová musela jednou dobíjet, ale Oberhoferová střílela čistě a Německo s Itálií odjelo se ztrátou necelé půl minuty na Veroniku Vítkovou. Vítková běžela stále velmi dobře a na Dahlmeierovou i Oberhoferovou opět najížděla, na obou mezičasech to bylo okolo půl minuty. Na stojku přijela s náskokem. Němka musela dvakrát opravovat a na druhém místě odjela s půl minutovou ztrátou Oberhoferová. Na třetím místě se ztrátou 52 vteřin odjela Dorin-Habertová. Se ztrátou 5 sekund na Francouzku ze střelnice odjížděla Dahlmeierová. Veronika Vítková dojela první o 28 sekund před Itálií.