Bitvu o Jižní Město vyhrály chodovské lvice!

Velké jihoměstské derby, bitva o druhé místo, tradiční souboj Chodova s Herbadentem týden po finálovém zápasu Poháru České pojišťovny. To vše se dá ze začátku říct o zápase, který se konal ve středu 27. ledna ve sportovní hale Jižní Město. A šlo o velmi divoký zápas.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Herbadent Praha 11 SJM 6:1 (1:1, 4:0, 1:0)

Branky: 4. Gabriela Tožičková, 25. Martina Řepková, 25. Gabriela Tožičková, 32. Kristýna Bachmaierová, 35. Martina Řepková, 49. Adéla Jůzová, – 7. Dominika Kubišová

Již před začátkem se ukázalo, že tento zápas si všichni budou ještě dlouho pamatovat. V čase zahájení souboje pořadatelé z Chodova oznámili, že z důvodu dopravní situace se ještě nedostavili rozhodčí. Po 40 minutách čekání ale zápas mohl začít.

Zápas začal aktivněji Herbadent. Opět se ale ukázalo, že Herbadent v zápasech proti Chodovu trápí koncovka. Naopak Chodov se dostal do rychlého vedení. Rychlý break zakončila Tožičková. Dlouho se ale Chodov ze svého vedení neradoval. Děvčata z Herbadentu předvedly krásnou souhru a Kubištová, po rozebrání chodovské obrany, měla jednoduchou práci. Hra se vyrovnala a Herbadent hrozil především z rychlých protiútoků Kubišové a Steinbachové.

Druhá třetina začala zazvoněním tyčky za zády Kristýny Provázkové. O chvíli později se uskutečnil jeden z mnoha soubojů reprezentantek. Čapková neuhlídala Řepkovou a ta dostala Chodov do vedení. Pár sekund po té se radovala z gólu pro Chodov opět Tožičková.

Herbadent hrál velmi tvrdě. Denisa Billá nešetřila protihráčku a svou kolegyni z reprezentace Anet Jarolímovou a po faulu dostala dvě minuty. Herbadent byl vyloučením rozhozen a v přesilovce Bachmaierová opět překonala Christianovou. Chodov tak vedl 4:1. Gólovou smršť druhé třetiny zakončila Řepková. Její gól byl následován kopnutím do Christianové bez omluvy. To emoce také moc neuklidnilo.

Velký náskok Chodova Herbadent nenechal chladnými a tak do třetí třetiny opět vlétly s chutí vstřelit další gól. Bohužel pro ně ale Billá opět faulovala a byla vyloučena. Herbadent to zvládl ale poslední ránu do obrany a sebevědomí Herbadentu dala Jůzová. Chodov vyhrával již 6:1 a měl výbornou pozici. Třetí třetina byla velmi emotivní. Na dvě minuty si šla na trestnou lavici odpočinout i Bachmaierová. V oslabení se Řepková dostala k úniku, ale Christianová dokázala být u míčku rychleji. Řepková přeskočila herbadentskou brankářku a rozhodčí odpískali nájezd. To přineslo velké prostesty Herbadentu, nájezd se ale konal. Paulovičová však náskok Chodova nenavýšila.

Oba týmy si po tomto zápase prohodily pozice. Chodov se posunul na druhou příčku.