Chodovské lvice si vychutnaly Židenice

16. kolo Extraligy žen ve florbale přineslo několik zajímavých zápasů. Vítkovice nezaváhaly stejně jako Chodov. Ten hrál se Židenicemi. Lvice si před finále poháru s chutí zastřílely.

Sokol Brno Židenice Florbal.com – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:11 (0:0, 0:5, 1:6)

Hráčky utkání: Martina Valehrachová – Jana Vojáčková

Branky: 51. Kamila Pravcová – 22. + 44. + 50.  Jana Vojáčková, 22. Eliška Vrátná, 29.+ 33. + 58. Martina Řepková, 40. Adéla Jůzová, 49. Jana Lacková, 59. Magdaléna Plášková, 60. Magdaléna Klímová

Vyloučení: 2:1

První třetina byla velmi vyrovnaná a Židenicím se podařilo držet krok. Chodov svou střeleckou nálož spustil naplno ve druhé třetině. Vše začalo vyloučením Hyksové za bránění ve hře. Díky početní výhodě dala gól na 1:0 reprezentantka Jana Vojáčková. Chodov od té chvíle nastřílel ještě dalších 10 gólů. Hned dvě hráčky Chodova daly hattrick – Již zmíněná Jana Vojáčková a další reprezentantka Martina Řepková. Čestný zásah domácích zaznamenala deset minut před koncem Pravcová.

Další výsledky:

FbŠ “pipni.cz“ Bohemians – 1. SC Vítkovice Oxdog 1:9 (0:4, 1:2, 0:3)

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBK Jičín 6:5 po prodloužení (0:3, 3:0, 2:2 – 1:0)

Crazy girls FBC Liberec – Tatran Omlux Střešovice 5:4 (2:0, 1:1, 2:3)