Dočkal dostal za úder loktem třízápasový trest

Fotbalová Sparta se bude muset ve třech zápasech obejít bez Bořka Dočkala. Disciplinární komise záložníka potrestala za vyloučení v ligovém utkání v Liberci. Osmadvacetiletý český reprezentant dostal červenou kartu za to, že loktem udeřil Radima Breiteho.

Dočkal se jednání disciplinární komise osobně zúčastnil, přestože ho s reprezentací v pátek čeká důležité kvalifikační utkání s Norskem. Sparta podle mluvčího Ondřeje Kasíka zvažuje odvolání k odvolací a revizní komisi, o kterém se musí rozhodnout do týdne.

Dočkal byl vyloučen krátce před koncem prvního poločasu a trenér David Holoubek už po utkání prohlásil, že záložníka čeká pohovor a pokuta. Sparta nakonec na severu Čech uhrála bezbrankovou remízu a na páté příčce ztrácí na první Plzeň devět bodů.

Trest pro Dočkala znamená, že vynechá utkání s Karvinou, Hradcem Králové a Teplicemi a do konce podzimní části už si nezahraje. Pro Spartu jde navíc o velkou komplikaci kvůli rozsáhlé marodce, na které jsou mimo jiné Tomáš Rosický, Martin Frýdek nebo Lukáš Vácha.

V jednom utkání navíc bude Pražanům chybět také stoper Ondřej Mazuch, který musí stát kvůli čtyřem žlutým kartám. Ze stejného důvodu nesmějí nastoupit také Lukáš Budínský s Markem Janečkou z Karviné, Jakub Jugas ze Zlína, Milan Jirásek z Bohemians 1905, Jaroslav Tregler z Příbrami a Veliče Šumulikoski ze Slovácka.