Evropský rekordman Farah má opět v plánu domácí maraton v Londýně

Evropský rekordman Mo Farah se znovu chystá na domácí maraton v Londýně, kde letos na jaře doběhl třetí. Legendárního britského vytrvalce jako první hvězdu příštího ročníku oznámili pořadatelé. Poprvé Farah v Londýně startoval v roce 2014, kdy ještě závodil hlavně na dráze a s maratonem pouze koketoval.

Čtyřnásobný olympijský šampion na 5000 a 10.000 metrů se silničním běhům naplno věnuje teprve od této sezony. Letošní maraton v Londýně byl jeho ostrým debutem na této distanci. Časem 2:06:21 zaostal o více než dvě minuty za vítězným Keňanem Eliudem Kipchogem, který později v Berlíně zaběhl světový rekord.

Také pětatřicetiletý Farah se v dalším průběhu sezony zapsal do historických tabulek. Na začátku října při vítězství v Chicagu časem 2:05:11 vylepšil evropský rekord.

Další šanci na zlepšení bude mít 28. dubna 2019 v Londýně. „Často jsem říkal, jak je pro mě závodění v Londýně výjimečné. Londýnský maraton mi dává šanci běžet před svými fanoušky na domácích ulicích, kde je jedinečná atmosféra,“ uvedl v tiskové zprávě pořadatelů.

Letošní výkony Faraha přesvědčily, že se může měřit s nejlepšími. Nabitou konkurenci očekává i v Londýně. „Londýn vždycky dává dohromady prvotřídní pole a očekávám, že to bude stejné i v roce 2019. Nemohu se dočkat téhle výzvy,“ dodal Farah.