Extraliga juniorů se blíží ke konci základní části

Dvě skupiny volejbalové extraligy juniorů přinášejí zajímavé souboje mezi talenty českého volejbalu. My Vám nyní přinášíme krátké zpravodajství z této soutěže.

Skupinu A vede tým Českých Budějovic. Ty zatím prohrály pouze dva zápasy. O posledním hracím víkendu, který byl ještě v loňském roce, Budějovice hrály v sobotu 14. Prosince v Příbrami a v neděli v Liberci. Zápasy s Příbramí byly zajímavé. Příbram, jako poslední celek tabulky, vedoucí Budějovice velmi potrápila a výsledky 3:1 a 3:2 pro Budějovice byly překvapivé. Překvapením byla i nedělní prohra Budějovic v prvním zápase s Libercem 3:1. V tom druhém zápase si ale Budějovice vše pohlídaly a vyhrály 3:0. I přes tyto tři zaváhání Budějovice tabulu dál vedou.

A to s tříbodovým náskokem na SK Dansport Praha. Ten 14. Prosince neměl dalekou cestu. Hrál totiž na palubovce ČZU Praha. A ČZU domácího prostředí naplno využilo. Dansport dvakrát porazilo 3:2. Zlepšit náladu si tedy Dansport mohl 15.prosince v Příbrami.  To se Dansportu povedlo. V Příbrami vyhrál 3:2 a 3:0. A upevnil si pozici před třetím týmem ČZU Praha. ČZU ztrácí na Dansport tři body.

Na místě čtvrtém je tým VK Dukla Liberec. Ten odehrál 14. Prosince zápas v Plzni. Šlo o vyrovnaný souboj. První zápas probíhal jako na houpačce. Stav setů se přeléval z jedné strany na druhou, nakonec ale pevnější nervy a trochu více štěstí měl v pátém setu hostující celek Liberce. Vyhrál první zápas 3:2, a možná i tento výsledek se podepsal pod druhou výhrou Liberce 3:1.

Pátá Plzeň se však za tento výkon nemusela stydět. I tak je ale mezi Plzní a Libercem propast 12 bodů. Tabulku uzavírá Příbram.

Další zápasy skupiny A extraligy juniorů se odehrají 25. A 26.ledna. A kdo v nich proti sobě nastoupí?

25. ledna

ČZU Praha – Liberec

Plzeň – Příbram

Dansport – České Budějovice

26.ledna

Liberec – Dansport

Příbram – ČZU Praha

Zápas Českých Budějovic a Plzně byl předehrán.

Přesuňme se do skupiny B. Tu vede VK Ostrava. Ta své poslední zápasy v roce 2013 odehrála a12. Prosince na palubovce Beskyd. Nováček extraligy z Beskyd předvedl, že na třetí pozici tabulky není náhodou. Ostravu potrápil a ta se musel spokojit pouze se dvěma dvoubodovými výhrami 3:2. 15.prsosince poté zajížděla Ostrava na zápas do Velkého Meziříčí. Na Vysočině již potvrdila Ostrava roli favorita a porazila mladíky z Velmezu 3:1 a 3:0.

Druhý v tabulce je celek Zlína. Ten přivítal 14. Prosince na své palubovce Hradec Králové. Hostující Hradec přijel v oslabené sestavě a bylo to na jejich výkonu znát. Zlín dvakrát vyhrál poměrem 3:0 a ukázal, že zkušenosti juniorských hráčů Kobolky, Uchytila nebo Bláhy z extraligy mužů, se mohou v té juniorské ukázat v plné kráse. 15.prosince pak Zlín hrál opět doma, soupeřem mu bylo Brno. A i tento soupeř Zlín moc nepotrápil. Po výsledcích 3:1 a 3:0 pro domácí, se Zlín opět lehce dotáhnul na vedoucí Ostravu.

Třetí jsou již zmiňované Beskydy. Ty hostily 15.prosince Hradec Králové. Ten stejně jako den předtím ve Zlíně, i v Beskydech byl oslaben o některé hráče. A tak ani Beskydy s tímto východočeským celkem neměly problém. A po vítězstvích 3:0 a 3:1 si zajistily plný bodový zisk.

Čtvrté Brno má ale pouze jeden bod ztrátu na Beskydský tým. Brno 14.prosince hrálo své zápsy doma proti Velkému Meziříčí. Kořením tohoto zápasu bylo to, že v celku Velkého Meziříčí jsou hráči na hostování právě z Brna. Zápasy to byly opravdu vyrovnané a sety rozhodovaly koncovky. Nakonec ale více štětí měl v obou zápasech brněnský tým. Ten vyhrál zápasy 3:1 a 3:2.

Velké Meziříčí je na místě pátém a tabulku uzavírá s jednobodovou ztrátou Hradec Králové.

V dalších zápasech se proti sobě utkají:

25. ledna

Zlín – Velké Meziříčí

Brno – Beskydy

Hradec Králové – Ostrava

26.ledna

Velké Meziříčí – Hradec Králové

Ostrava – Brno

Beskydy – Zlín

Veškeré výsledky najdete na webu www.cvf.cz

Napsat komentář