Extraliga žen ve volejbalu pokračovala dalšími zápasy – Olomouc hostila Brno

Volejbalistky Králova Pole nestačily ve svém šestém extraligovém vystoupení na Olomouc. Po prohře 0:3 na sety si budou chtít vylepšit svoje bodové konto hned v sobotu, kdy je na domácí palubovce čeká utkání s Frýdkem-Místkem. „Náš soupeř byl dnes ve všech směrech lepší než my,“ uznal po zápase Marek Rojko. „Pro nás teď nastává pasáž, ve které je naší povinností vyhrát do vánoc všechny zápasy domácích soutěží. Odstartovat tímto směrem musíme v sobotu doma s Frýdkem,“ zdůraznil.

Olomoucké hráčky zatlačily KP Brno hned v úvodu utkání servisem a vytvořily si náskok pěti bodů, který Brno marně dohánělo po celý set. Na roztrhané bloky Králova Pole tak domácí smečařky v klidu útočily až do konečného stavu 15:25 (z pohledu Brna).

Druhý set se nesl v opačném duchu, agresivní hrou a šikovností se Brno dostalo do tříbodového vedení. Sada se ale zlomila kolem druhého technického time outu, kdy zaúřadovala domácí Jana Šenková (16:21). Olomouc si koncovku pohlídala a druhý set vyhrála 17:25.

Start třetího dějství byl z pohledu domácích bleskový – při podání Šárky Kubínové odskočily olomoucké volejbalistky na 0:5. Brno zkorigovalo, když na jeho servis nastoupila střídající Anna Suchá a do skóre 9:11 se drželo Olomouci na dosah. Za stavu 14:17 přišla na podání Jana Šenková a opět zařídila rozhodující náskok. Třetí set tak vyzněl pro její tým 18:25.

„Olomouc dnes byla lepší. My se bohužel neumíme poučit z vlastních chyb a soupeř toho umí využít. Je na čase to prolomit a připravit se na další zápas,“ uvedla po skončení duelu kapitánka Ivana Zburová.

Volejbalistky Prostějova nepřijely na zápas kvůli zavřené dálnici

Prostějovské volejbalistky kvůli komplikované situaci na dálnici nedorazily na zápas 6. extraligového kola do Prahy. Náskok neporažených obhájkyň titulu v čele tabulky se tak snížil na jediný bod před Olomoucí.

Dálnici D1 na 207. kilometru u Tvarožné na Brněnsku zablokovala dopolední nehoda dvou kamionů. Jeden se převrátil. „Dnes se náš výlet do Prahy moc nepovedl. Na uzavřené D1 jsme zůstali tak dlouho, že jsme byli nuceni zápas s Olympem Praha zrušit,“ uvedl prostějovský klub na facebooku.

Výsledky 6. kola extraligy volejbalistek

Liberec – Přerov 3:0 (21, 8, 22)
Nejvíce bodů: Mikšíková 16, Krišková 14, Veselá 10 – Svobodová 9, Jehlářová a Vander Meerová po 8.

Olomouc – KP Brno 3:0 (15, 17, 18)
Nejvíce bodů: Napolitano 14, Michalíková 10, Strušková 9 – Boulová 8, Kopáčová a Peneová po 7.

Frýdek-Místek – Ostrava 1:3 (-19, 21, -18, -12)
Nejvíce bodů: Pavelková 15, Kukůčová a Mitregová po 11 – H. Kojdová 16, Makauskaiteová 15, Čuboňová 14, Nachmilnerová 10.

Tabulka:

1. Prostějov
2. Olomouc
3. Ostrava
4. Liberec
5. Frýdek-Místek
6. Olymp Praha
7. KP Brno
8. Přerov
9. Šternberk
10. Fénix Brno