Australian Open: Federer končí ve třetím kole, dál jde Berdych

Švýcarský tenista Roger Federer na letošním Australian Open končí ve třetím kole. V prvním setu Federer přišel o podání v deváté hře. Ve druhém setu přišel o podání dokonce dvakrát, ale pokaždé se mu podařilo odpovědět okamžitým rebreakem. Druhý set se musel dohrávat až v tiebreaku v něm nejdříve Federer vedl, za stavu 3:5, ale přišel o výhodu minibreaku a Seppi čtyřmi hrami v řadě tiebreak otočil. Ve třetím setu Federer dostal výhodu breakballu a hned první využil a třetí set s náskokem jednoho breaku vyhrál.Ve čtvrtém setu se hrál opět tiebreak. V něm se Ital dostal k matchballu a za stavu 6:5 na Federerově podání ho také proměnil. Federer proti 46. hráči světa Andreasi Seppimu uhrál jediný set a za 3 hodiny Italovi podlehl 4:6 6:7 6:4 6:7.

Tomáš Berdych naopak proti svému soupeři uspěl. V prvním setu se na breakball muselo čekat až do desáté hry. Na podání Troickiho si Berdych vybojoval breakball, který byl zároveň setballem a proměnil ho. Ve druhém setu Berdych k výhře potřeboval podobně jen jeden breakball. Do vedení se dostal už ve druhé hře a nad Srbem zvítězil i ve druhém setu. Ve třetí sadě Berdych prolomil čistou hrou 54. hráči světa hned první servis a opět vedl. Do vedení o dva breaky se mohl dostat za stavu 4:2, ale ani jeden ze dvou breakballů český tenista nevyužil. Na následujícím podání Srba přišlo sedm matchballů, Berdychovi se, ale nepodařilo podání Srba prolomit a zápas musel doservírovat. Proti 54. hráči Viktoru Troickimu Berdych nemusel čelit ani jednomu breakballu a nepřišel tak v zápase o své podání 6:4 6:3 6:4.

Ve svém zápase zvítězil i Kevin Anderson. Hráč z Jihoafrické republiky porazil ve třech setech Francouze Richarda Gasqueta 6?4 7:6 7:6. Světová trojka Rafael Nadal proti Dudi Selovi vyhrál ve třech setech 6:1 6:0 7:5. S přehledem svůj zápas zvládl i Andy Murray. Šestý nasazená brit přehrál Joaa Sousu 6:1 6:1 7:5. V pěti setech musel přemoci Marcose Baghdatise Bulhar Grigor Dimitrov. V zápase, který trval tři a půl hodiny nakonec přehrál Kyperčana 4:6 6:3 3:6 6:3 6:3.

Dařilo se domácím tenistům. Jak 66. hráč světa Bernard Tomic tak i 53. Nick Kyrgios oba vyhráli. Tomic vyhrál nad krajanem Samuelem Grothem 6:4 7:6 a 6:3. Kyrgios proti Jazirimu taktéž ve třech setech 6:3 7:6 6:1 a oba postoupili do osmifinále.