Florbal Chodov v domácí hale získal dva body, vyhrál po nájezdech

Tipsport extraliga florbalistů v rámci 17. kola zažila několik zajímavých zápasů. Jedním z nich byl souboj Florbalu Chodov a Panthers Otrokovice.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:3 pn

Zahajovací sestavy obou týmů ukázaly to nejlepší co v nich je. Chodov nastoupil s pěticí Sýkora, Ondrušek, Vávra, Dóža a Koutný. Těm záda bránil Šantora. Otrokovice nastoupily v sestavě Nagy, Kostka, Volek, Petřík a Jurčík, kteří měli v bráně Michajloviče.

Hned na začátku Otrokovice ukázaly, že do Prahy nepřijely jen si zahrát. Ve čtvrté minutě se na Šantoru řítil Hrdina. Chodov probudila až na konci čtvrté minuty střela Dóži mimo a Tylova akce se střelou těsně vedle. Chodov poté tlačil soupeře, Na konci páté a šesté minuty opět střílel Dóža, ani jednou se ale netrefil přesně. Michajlovič Otrokovice velmi držel a pokryl i rány Ondruška. Silná byla pro Otrokovice patnáctá a šestnáctá minuta v té měl dvě šance Nagy. Chodov ale poté opět šlápl do pedálů a jasně Otrokovice přestřílel. První třetina ale skončila bez gólu.

Za to druhá začala pro domácí strašidelně. Branku Otrokovic vstřelil v čase 21:30 Michal Nagy, který byl aktivní i v první třetině. Asistenci si připsal Matěj Kostka. Chodov byl jako opařený, kolem 24. minuty aktivní Dóža zase střílel mimo. Několik chvil poté Chodov vyrovnal, Miloš Tyl krásnou střelou trefil volný prostor u tyče. Stačily 4 minuty a Chodov se v čase 31:42 radoval znovu a opět u toho byl Miloš Tyl. Brankář hostí i přes dva inkasované góly pořád Otrokovice držel, Dóži i Koutného střelu vykryl.

Třetí třetina začala tyčkou Chodova. Svůj den neměl Tom Ondrušek, ve 43. minutě si jako osamocený hráč nedokázal zpracovat míček a Michajlovič ho stihl ještě před dorážkou zachytit. Zajímav byl moment ve 47. minutě, kdy domácí brankář vystihl průnik Michala Nagyho, který po střetu skončil na zemi. Deset minut před koncem ukázal Chodov krásnou akci, kdy po spolupráci Dóža Koutný Ondrušek trefil mimo. 54. minuta znamenala další gól Chodova, tu po asistenci Patrika Dóži dal Martin Koutný. Otrokovice se ale nevzdaly a snížily pět minut před koncem. Gól vstřelil Pavel Jurčík po asistence Lukáše Petříka. Ten měl formu, protože jen dvě minuty poté nahrával na další gól Otrokovic. Tentokrát byl ale střelcem Jaroslav Vaněk.

Prodloužení nic nevyřešilo a tak přišly na řadu pro diváky oblíbené nájezdy. Jako první šel za Chodov Tom Ondrušek, gól ale nevstřelil. Z Otrokovic reprezentanta Ondruška napodobil Magy. Jako první se trefil za Chodov Martin Koutný. Po něm neskóroval David Hrdina z Otrokovic a rozhodnout tak mohl Patrik Dóža z Chodova. Bohužel ale ani on nepřekonal Michajloviče z Otrokovic. Nájezdy mohl prodloužit Marek Zapletal, ani jemu se ale nájezd nepovedl a Chodov tak získal o bod více.