Fotbalista Ngadeu prodloužil smlouvu ve Slavii do června 2020

Fotbalista Michael Ngadeu prodloužil smlouvu s pražskou Slavií do června 2020. Původní kontrakt v týmu úřadujícího českého mistra měl šestadvacetiletému kamerunskému defenzivnímu záložníkovi nebo stoperovi vypršet na konci června 2019.

Ngadeu přišel do Slavie vloni v létě z rumunského Botosani a v Edenu si vybojoval místo v základní sestavě. S červenobílými v uplynulé sezoně získal ligový titul a na začátku roku se mu dařilo také v kamerunské reprezentaci, kterou i díky dvěma gólům dotáhl k triumfu na africkém šampionátu.

V české lize Ngadeu zatím odehrál 34 utkání a dal šest gólů. Ve čtvrtek zařídil Slavii brankou remízu 1:1 v druhém utkání skupiny Evropské ligy v Astaně a dostal se do ideální sestavy kola soutěže podle UEFA.

„Mám opravdovou radost, že mi Slavia takovou nabídku dala. Jsem v Praze už rok a půl a troufnu si říct, že máme za sebou povedenou sezonu a že jsme udělali hodně dobrých věcí,“ řekl Ngadeu pro klubový web.

„Jsem tu spokojený, jsou tu skvělí lidé a Praha je krásné město. Prodloužit smlouvu o rok tak bylo dobré řešení, cítím se tu jako doma a jsem tu blízko své rodině,“ dodal.