Halové mistrovství ČR v plážovém volejbale se blíží

Pláž v centru Prahy, Beachklub Pankrác, bude hostit Halové mistrovství ČR mužů, žen a kategorií U22. První dubnové víkendy tak budou bojovat ti nejlepší volejbalisté o velmi ceněný titul.

Halové mistrovství České republiky bude rozděleno do tří víkendů. Vše začne již na začátku dubna, kdy o titul budou bojovat ženy. Hlavní soutěž začne již 1. dubna, původně se měla konat i kvalifikace, ta ale na turnaj žen byla zrušena. Finále se bude konat v nedeli 2. dubna v odpoledních hodinách.

Titul v loňském roce získala dvojice Šárka Nakládalová a Hana Skalníková. Titul ale neobhájí, protože ani jedna ze jmenované dvojice nebude na letošním šampionátu startovat. Největšími favoritkami budou Michala Kvapilová s Kristýnou Kolocovou. Druhou nasazenou dvojicí budou Magdaléna Dostálová s Karolínou Řeháčkovou.

Celou startovní listinu najdete zde: http://www.cvf.cz/beach/turnaje/?vysledky=1436&kategorie=2

Týden po ženách, tedy 8. a 9. dubna, bude pláž na Pankráci patřit mužům. Český beachvolejbalový rybník zaznamenal před touto sezónou zajímavé víření. Jedna jistota ale zůstává pořád. Tou jsou aktuální mistři České republiky – Jindřich Weiss a Martin Tichý. Z pozice druhých nasazených jim budou dýchat na záda bratři David Kufa a Robert Kufa.

Pro fanoušky je určitě smutnou informací to, že budou chybět loňští vítězové a jeden z nejlepších českých párů – Ondřej Perušič a David Schweiner. I tak se ale mají na co těšit.

Kvalifikace se bude konat již v neděli 2. 4. od 9:00 na Beachklubu Pankrác. Kdo se bude ucházet o pozici halových mistrů České republiky si můžete přečíst na stránkách Českého volejbalového svazu: http://www.cvf.cz/beach/turnaje/?vysledky=1435&kategorie=1

Mladé vycházející hvězdy českého beachvolejbalu, kategorie U22. Těm bude patřit Beachklub Pankrác 15.-16. dubna. Oba mládežnické turnaje, nejsou počtem tolik obsazené. Ale i v těchto kategoriích bude na co koukat.

Startovní listina dívek: http://www.cvf.cz/beach/turnaje/?vysledky=1438&kategorie=2

Startovní listina chlapců: http://www.cvf.cz/beach/turnaje/?vysledky=1437&kategorie=1

Každou neděli budou od 13 hodin probíhat semifinále, v 17 hodin jsou naplánovaná finále. V neděli budou navíc probíhat i soutěže pro děti, program doprovodí DJ. Vstupné je zdarma.