Hradec Králové se vrátí do první fotbalové ligy

Fotbalisté Hradce Králové se po roce vracejí do nejvyšší fotbalové soutěže České republiky. Postup mají zajištěný již dvě kola před koncem. V dnešním zápase totiž porazili Sokolov 2:0, zatím co jejich hlavní soupeř, Znojmo, prohrálo 0:4 s Vlašimí. Hradec má na prvním místě náskok na Znojmo šesti bodů a má s ním lepší vzájemné zápasy.

Hradec hrál úterní zápas jako poslední domácí a na Malšovickém stadionu nechtěl připustit smutné loučení s domácími fanoušky. Od začátku Hradec svého soupeře tlačil a nechtěl dopustit prohru. Ta se mohla přiblížit ve 26.minutě, kdy domácí podržel brankář Ottmar, který lapil šanci Přeučila.

Votroci, jak se týmu z východních Čech říká, udeřili ve 30. minutě. Centr od Mareše našel zkušeného útočníka Černého a ten hlavou vstřelil důležitý gól. Několik minut poté přišel gól druhý. Opět se ukázala výborná technika Mareše, jehož dlouhý nákop skončil na brankové konstrukci a opět po Černého hlavičce se z dorážky prosadil Pázler.

Prohra Znojma pomohla i Karviné. Ta zvítězila 3:1 v Ústí nad Labem a na druhém postupovém místě má tříbodový náskok a rovněž lepší vzájemné zápasy. K historickému postupu jí stačí vyhrát jedno ze dvou zbývajících utkání.

Hradec Králové patří mezi pravidelné účastníky první ligy. V sezoně 1959/60 dokonce získal československý titul a v roce 1995 vyhrál pohár. Z posledních šesti let strávil v lize čtyři sezony a dvakrát sestoupil.