Iniesta potvrdil konec ve španělské reprezentaci

Španělský záložník Andrés Iniesta po mistrovství světa s domácím Ruskem potvrdil, že je jeho reprezentační kariéra u konce. Čtyřiatřicetiletý fotbalista se bude soustředit už jen na nové klubové angažmá v japonském Visselu Kóbe.

„Opravdu to byl poslední zápas za národní tým. Jedna nádherná etapa dospěla ke konci. Někdy ten závěr nedopadne tak, jak bychom si přáli,“ uvedl dlouholetý tvůrce hry Barcelony, který do osmifinálového duelu nastoupil až z lavičky v 67. minutě a v penaltovém rozstřelu hned v první sérii uspěl. Nepodařilo se to však Kokemu a Iagu Aspasovi, Španělsko tak ztratilo naději na zisk druhé trofeje z MS po roce 2010.

U jediného španělského triumfu Iniesta nechyběl, stejně jako u úspěchů na evropských šampionátech v letech 2008 a 2012. Celkově si připsal 131 startů za národní tým, v nichž nastřílel 13 branek. Rok 2018 je pro něj plný změn, neboť po 22 letech opustil katalánský velkoklub.

Iniestův přínos ocenil reprezentační kouč Fernando Hierro. „Vzdávám hold jednomu z nejlepších hráčů naší historie. Je to úžasný profesionál. Na hřišti se po střídání prezentoval stejně, jako když nastoupil poprvé. Chci mu z celého srdce poděkovat,“ uvedl.