Kerberová ve Wimbledonu skončila a přijde o post jedničky

Německá tenistka Angelique Kerberová vypadla v osmifinále Wimbledonu po prohře se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou 6:4, 4:6, 4:6 a přijde o post světové jedničky. Blízko na trůn má Karolína Plíšková, kterou o první místo může připravit už jen Rumunka Simona Halepová.

Halepová zdolala ve 4. kole Wimbledonu Azarenkovou 7:6, 6:2 a případnou výhrou ve čtvrtfinále připraví Karolínu Plíškovou o možnost stát se jedničkou.

Vítězka French Open Jelena Ostapenková pokračuje ve výborných výkonech i na trávě. Lotyška si poradila se čtvrtou nasazenou Elinou Svitolinovou z Ukrajiny 6:3, 7:6. Využila osmý mečbol a poprvé je ve čtvrtfinále Wimbledonu.

Premiérově mezi nejlepší osmičkou na grandslamu je Slovenka Magdaléna Rybáriková. Přemožitelka Karolíny Plíškové z druhého kola zdolala v osmifinále chorvatskou hráčku z kvalifikace Petru Martičovou 6:4, 2:6 a 6:3.

Jako první z osmifinále prošla Světlana Kuzněcovová. Ruska porazila Polku Agnieszku Radwaňskou 6:2, 6:4 a ve čtvrtfinále Wimbledonu je po deseti letech.