Kolocová s Kvapilovou mají další titul! Tentokrát z haly

O prvním dubnovém víkendu se v Beachklubu Pankrác konalo Halové mistrovství České republiky v plážovém volejbalu žen. Ten s naprostou jistotou ovládla dvojice Michala Kvapilová – Kristýna Kolocová.

Turnaje se účastnilo 32 týmů. Některé páry ale chyběly, například Martina Jakubšová s Dianou Žolnerčíkovou nebo Barbora Hermanová s Markétou Slukovou. I tak se ale bylo na co koukat. Některé hráčky kvůli zranění svých spoluhráček musely „šáhnout“ po náhradách. Například Eliška Gálová hrála s Nicole Dostálovou, nebo Marie Sára Štochlová hrála místo se zraněnou Martinou Maixnerovou s Miroslavou Liškovou. I tak se ale improvizované týmy předvedly dobře.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zpět ale k nasazeným jedničkám turnaje. Těmi byly Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová. Jejich průchod turnajem byl jednoznačný.Ve skupině třikrát vyhrály 2:0. Za celý průběh turnaje se nejvíce tato dvojice protřelá zápasy z celého světa zapotila v semifinále. V něm se proti nim postavila Radka Tučková a Ludmila Lojková. Nakonec ani zde ale české šampionky z venkovního mistrovství nezaváhaly a vyhrály 2:0 (20,21).

Druhou nasazenou dvojicí byla Magdalena Dostálová a Karolína Řeháčková. Jejich průchod skupinou byl stejně jistý jako i Kolocové s Kvapilovou. V semifinále se jim ale tolik nevedlo. Proti nim se totiž postavil finský pár trénující v České republice Ida Sinisalo – Niina Ahtiainen. Finky se prosadily hlavně v prvním setu, ve kterém se lámal chleba. Finské hráčky nakonec vyhrály 2:0 (21,13) a postoupily tak jako velké překvapení do finále. 

Pro nasazené dvojky tak zbyl pouze boj o třetí místo. A to proti Lojkové s Tučkovou. A byl to boj opravdu na ostří nože. Šlo o každý bod a první set pro sebe nakonec urvaly Dostálová s Řeháčkovou. Lojková s Tučkovou ale nic nevzdaly a výbornými útoky a servisem otočily stav zápasu a nakonec vyhrály 2:1 (-20,19,10).

Finále mezi českou a finskou dvojicí bylo ze začátku prvního setu hodně vyrovnaný. Oba týmy se přetahovaly ve vedení a první set šel tak do hodně zajímavé koncovky. Nakonec ale hrály především zkušenosti pro českou dvojici, která nakonec celý zápas vyhrála 2:0 (19,9). 

Více fotografií najdete na našem Facebooku: https://www.facebook.com/pg/isportujcz/photos/?tab=album&album_id=1319046844856130