Krčmář se po sedmi chybách propadl na 30. místo, vyhrál Fourcade

Biatlonista Michal Krčmář obsadil ve stíhacím závodu na olympijských hrách v Pchjongčchangu až 30. místo a nenavázal na senzační stříbro z úvodního sprintu. Sedmadvacetiletý rodák z Vrchlabí pohřbil naděje na další úspěch na střelnici, kde udělal celkem sedm chyb, z toho pět na položkách vestoje.

Pro zlato si stejně jako v Soči dojel vedoucí muž Světového poháru Francouz Martin Fourcade, který se po famózním běhu dokázal posunout z osmého místa po sprintu. Svou první velkou individuální medaili v kariéře senzačně získal teprve dvacetiletý Švéd Sebastian Samuelsson, jenž skončil druhý. Bronz vybojoval Němec Benedikt Doll.

Druhý český závodník ve stíhacím závodu na 12,5 kilometru Ondřej Moravec udělal dokonce ještě o jednu chybu více než Krčmář a z 29. místa se propadl až na 51. pozici.

Ani jeden ze tří medailistů ze sprintu nedokázal zužitkovat výhodnou pozici na startu k dalšímu cennému kovu. Krčmář hned po první střelbě vleže musel na dvě trestná kola. Propadl se na 22. místo s minutovou ztrátou na čelo. Další položku sice zvládl čistě, ale „stojky“ mu vůbec nevyšly. Udělal hned pět chyb, navíc měl nejpomalejší střelecký čas z celého startovního pole.

Fourcade si spravil chuť po nevydařeném sprintu a získal svou třetí individuální zlatou medaili z olympijských her. Pod pěti kruhy vybojoval devětadvacetiletý francouzský fenomén už pátý cenný kov. Fourcade předvedl druhý nejrychlejší běh, po třetí střelecké položce se dostal do čela a vedení s přehledem udržel.

Švéd Samuelsson startuje na své první olympiádě. Hned v druhém závodu si díky vůbec nejrychlejšímu běhu senzačně dojel ze 14. místa po sprintu pro stříbrnou medaili. Ve Světovém poháru mu přitom patří až 50. místo. Na Samuelssonův finiš nestačil Doll, i on ale mohl slavit první cenný kov pod pěti kruhy.

Zdroj foto: https://www.facebook.com/mkrcmar23/