Kvalifikace o první ligu: Beskydy zaskočily soupeře a postoupily

Kvalifikace o první ligu volejbalistů pokračuje. Již nyní je ale jasné, kdo druhou nejvyšší soutěž České republiky bude hrát v příštím roce. O všech třech týmech jsme Vás informovali v jednom ze článků: http://www.isportuj.cz/kvalifikace-o-1-ligu-muzu-ma-rozpis/

Souboje mezi Brnem, Hradcem a Beskydy slibovaly od začátku vyrovnané bitvy. Beskydy o minulém víkendu rozhodly o tom, že jejich cesta kvalifikací bude úspěšná. Na domácí palubovce rozhodli o tom, že se po dvaceti třech letech do Frýdku-Místku vrací první liga volejbalu mužů.

O všem rozhodl zápas se Slavíí Hradec Králové. Beskydy do něj vstoupily před zaplněnou halou. Po dvou setech byl stav 1:1.Další dva sety ale přinesly opravdový souboj o každý balon. Hradec i Beskydy se přetahovaly v každé výměně. Beskydy ale ukázaly větší sílu a ve dvou vyrovnaných koncovkách vyhrály 25:23 a 25:22. Celkově tak 3:1 na sety a mohly začít slavit postup.

Vítězná sestava Beskyd: Přemysl Kubala, Tomáš Plichta, Pavel Srkal, Michal Provazník, Jakub Vašut, Tomáš Jambor, Libor Lanč, Petr Boček, Vojtěch Bažo, Michal Borski, Petr Raška, Tomáš Kaloč, Adam Kozák, Vojtěch Kaňok a Jan Hečko.

O druhém postupovém místě se rozhodne mezi Teslou Brno a Hradcem Králové.