Mladá Boleslav nezvládla utkání na Chodově, ten vyhrál 13:6

Zápas mezi týmy Chodova a Mladé Boleslavi – to byl šlágr 21. kola florbalové Tipsport Superligy. Pro Boleslav to byl již druhý zápas proti pražskému soupeři v týdnu. V pondělí totiž Boleslav hrála televizní zápas proti Bohemians. A stejně jako proti „Bohemce“ tak ani proti Chodovu se Boleslav bodově neprosadila.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – Technology Florbal MB 13:6 (3:2; 2:2; 8:2)boleslav chodov

Branky: 6. + 50. + 58. Tom Ondrušek, 12. + 20. Petr Pražák, 21. + 54. + 55. Patrik Dóža, 27. Jan Jelínek (vlastní), 44. + 53. + 54.  Martin Koutný, 50. Tomáš Vávra – 2. Ondřej Fojta, 17. + 22.  Josef Pluhař, 33. Jan Natov, 48. Petr Novotný, 49. Jiří Curney

Zápas byl bez vyloučení, i to ukazuje, že se jednalo o velmi kvalitní podívanou. Hala na Jižním Městě byla velmi solidně zaplněná a diváci na první gól nečekali moc dlouho. Již ve druhé minutě se prosadila Mladá Boleslav. Chodov dokázal rychle vyrovnat a začala zajímavá přetahovaná. Oba týmy se totiž střídaly pravidelně ve vedení i střílení gólů.

Druhá třetina byla v podobném duchu. Boleslav na Chodov vlétla a bylo vidět, že chce zápas vyrovnat. Boleslavi ale nepřálo štěstí. Jan Jelínek si totiž ve 27. minutě dal vlastní gól. Možná i to Chodov lehce nakoplo a dostalo zase do pohody. I tak se ve třetí třetině čekala velká bitva. Stav 5:4 pro Chodov totiž nebyl vůbec rozhodující.

dóža ondrušek trenérTřetí třetina začala opětovně vyrovnanou hrou. Chodov sice po chvilce vedl 6:4. Pak se ale Mladé Boleslavi povedlo vyrovnat stav na 6:6, jednou trefou také k vyrovnání pomohl Jiří Curney. Poté už byl vidět jen Chodov a jeho hráči. Tom Ondrušek totiž svým gólem v 50. minutě spustil kanonádu Chodova. Ten za sedm minut dokázal vstřelit sedm gólů. I díky poslední třetině tak mohl Chodov společně se svými fanoušky slavit tři třígólové střelce. Těmi byli útočníci z první lajny. Tom Ondrušek, Martin Koutný a Patrik Dóža.

Mladé Boleslavi nepomohl ani oddechový čas. Ten si na konci třetiny vzal i Chodov, ovšem z plánu trenéra Podhráského, který chtěl hráčům ještě něco říct, se stala děkovačka divákům. Chodov tak díky výhře 13:6 může slavit výhru v základní části Tipsport Superligy.

1 komentář: „Mladá Boleslav nezvládla utkání na Chodově, ten vyhrál 13:6