MS v Biatlonu: Dorin-Habertová vyhrála sprint žen, Makarainenová neustála domácí tlak

Jako favoritky do závodu vstupovaly hlavně Darja Domrachevová a Kaisa Makarainenová. Jednou z favoritek byla i Veronika Vítková.

Do těžkých podmínek v Kontiolahti, z českých bialonistek odstartovala první Gabriela Soukalová. Na ležce nechybovala a odjížděla na 3. místě. S číslem 27 do závodu vyjela Veronika Vítková, která na první položce udělala dvě chyby. Chyby si na ležce připsaly i favoritky Darja Domrachevová odjížděla s jedným trestným kolem. Hned tři trestné okruhy si vystřílela před domácím publikem Kaisa Makarainenová. Nechybovala ani Eva Puskarčíková, stejně jako Marie Dorin-Habertová, Valj Semerenková nebo Tiril Eckhoffová.

Po druhé střelbě se dostala do vedení čistá střelkyně závodu Nowakowská. Dorin-Habertová s jednou chybou ale zaostávala jen o necelých 10 sekund.  Gabriela Soukalová minula třikrát. Veronika Vítková musela na dvě trestná kola. Skvěle rozjetý závod si pokazila Eva Puskarčíková, která na druhé položce minula všechny terče a musela trestné kolo objet pětkrát. Chybu na druhé střelbě udělala i Valj Semerenková. Hned čtyři trestné okruhy musela po druhé položce odjet Darja Domrachevová, stejně jako Jitka Landová. Dvě chyby na stojce udělala Kaisa Makarainenová a ze druhé střelnice odjížděla s celkem 600-ty metry navíc.

V cíli byla nejrychlejší Dorin-Habertová, která nakonec ještě druhé Nowakowské nadělila 10 sekund. Třetí dojela Valj Semerenková se ztrátou 19-ti sekund. Čtvrtá dojela Laura Dahlmeierová, která sice byla nejrychlejší na trati, ale v součtu měla 3 chyby. Mezi nejlepších 10 v závodě se dostaly i dvě další Polky. Mimo Nowakowské také dojela v TOP 10 Guziková na 5. místě a Gwizdonová na 7. pozici. Se ztrátou 1 minuty a 22 sekund dojela na 15. místě Veronika Vítková. O 18 sekund zpět za Vítkovou dojela Soukalová na 18. místě. Darja Domrachevová dojela na 25. pozici. Tlak domácího publika neustála ani druhá favoritka. Kaisa Makarainenová ve svém posledním sprintu na mistrovství světa dojela na 35. příčce. Další dvě Češky Jitka Landová ani Eva Puskarčíková se neprobojovaly do stíhacího závodu. Landová i přes 14. nejrychlejší běh skončila 66. Eva Puskarčíková díky pěti chybám na stojce dojela na 74. příčce.

Napsat komentář