MS v biatlonu: Smíšená štafeta je zlatá!

Mistrovství světa v biatlonu rozjely smíšené štafety.

V prvním úseku nastoupila Veronika Vítková. Hned od začátku nasadila velmi vysoké tempo, které akceptovala pouze Američanka Dunkleeová, a sunula se startovním polem vpřed. Vítková musela na první střelbě dvakrát opravovat a vyjela na 5. pozici. Ve druhém běžeckém úseku se opět držela mezi prvními biatlonistkami. Na druhou střelbu přijela za Japonkou Suzukiovou. Japonka zastřílela bezchybně, ale česká biatlonistka musela na stojce opět dvakrát opravovat a ze střelnice odjela 3. Na předávce Vítková předávala Soukalové na prvním místě.

Druhé předávalo Japonsko. Třetí Amerika, čtvrté Rakousko a pátá do druhého úseku vyjela Darja Domrachevová. Gabriela Soukalová po prvním běžeckém kole držela první místo, před Darjou Domrachevovou. Soukalová na první střelbě nemusela dobíjet a odjela v kontaktu s Domrachevovou 20 sekund před Eckhoffovou.

Na prvním místě se držela Darja Domrachevová těsně před Gabrielou Soukalovou. O 20 vteřin zpět se držela Kaisa Makarainenová. Druhou střelbu výborně zvládly všechny tři první bialonitsky. Gabriela Soukalová jela na druhém místě se ztrátou 8 sekund. Domácí Makarainenová vyjela se ztrátou 22 sekund na první Domrachevovou. Na mezičase se před Soukalovou posunula Makarainenová. Ze druhé předávky první vyjížděl Bělorus Chepelin s náskokem 20 sekund na Toivanena, který odjížděl s náskokem 5-ti sekund na Michala Šlesingra.

Český reprezentant se ve druhém běžeckém kole dostal do kontaktu s Toivanenem. Na prvního Chepelina stále ztrácel něco přes 25 sekund. Bělorus zastřílel bezchybně, podobně jako Michal Šlesingr a ze střelnice odjel s náskokem 27-mi vteřin na českého reprezentanta. Ve druhém běžeckém úseku Šlesingr stahoval náskok Bělorusa a na stojku přijel na druhém místě. Michal Šlesingr na druhé střelbě musel dvakrát opravovat, stejně jako Chepelin, a ze střelnice odjel na 2. pozici o 24 vteřin za Bělorusem.

Šlesingr v posledním běžeckém úseku stahoval prvního Bělorusa a na druhém mezičase ho stáhl už o 9 sekund. Na předávce byli první Bělorusové. Liadov vyjel před druhým Moravcem o 12 vteřin. Johannes Boe předal staršímu bratrovi o 45 sekund za prvním Bělorusem. O 1 minutu 10 sekund za prvním místem odjel Martin Fourcade. Ondřej Moravec na prvním mezičase stáhl Liadova na 9 sekund a na druhém to bylo už 6 vteřin. Na ležce musel český reprezentant jednou dobíjet a odjel s odstupem jedné vteřiny. Výborně zastřílel Boe s Fourcadem, kteří odjeli na 3. a 4. místě.

Moravec se ve druhém běžeckém kole dostal před Liadova. Na stojce musel Ondřej Moravec jednou dobíjet, ale odjel na prvním místě s náskokem 18-ti sekund na Martina Fourcada s Tarjeiem Boem. Na prvním mezičase byl náskok české štafety 15 sekund. Na druhém mezičase Moravec natáhl Fourcada o 10 sekund a Češi si jeli pro zlato.

Štafeta ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec se stala mistry světa ve smíšeném štafetovém závodě.

Napsat komentář