MS v Biatlonu: Sprint ovládl Fourcade, nejlépe z Čechů Šlesingr

Muže dnes čekal první individuální závod na MS v biatlonu.

Jako první z Čechů do prvního jednotlivého závodu na MS vyrazil Jaroslav Soukup s číslem 11. S číslem 42 vyjel Ondřej Moravec. Číslo 83 vezl Michal Šlesingr. Poslední z Čechů vyrazil s číslem 101 Michal Krčmář.

S číslem 1 do závodu vyjel Anton Shipulin, jeden z favoritů. Hned jako osmý vyjel do závodu snad největší favorit Martin Fourcade. Na první střelbě Francouz chybu neudělal, ale díky rychlejší střelbě ho předstihl hned za ním jedoucí Garanichev. Soukup na první střelbě chyboval jednou. Po první střelbě si první místo vyzkoušel i Rastorgujevs, který si vedl výborně na trati a zastřílel čistě ležku. Chybu na ležce neudělal ani Ondřej Moravec a odjížděl s 9ti sekundovou ztrátou na Martina Fourcada.

Mezi první na mezičasech se zařadili, obhájce titulu, Johannes Boe a Ole Einar Bjorndalen. Oba dva zastříleli ležku čistě a pokračovali v závodu na prvních místech. Čistou první položku s dobrým během spojil i Arnd Peifer. Chybu na první střelbě udělali Schempp, Tarjei Boe a Šlesingr. Čistou položku zastřílel Svendsen. Poslední český závodník Michal Krčmář netrefil jednu ránu.

Druhou střelbu zastřílel čistě Fourcade. Garanichev netrefil jednu ránu a tak náskok na Francouze ztratil. O šanci na medaili přišel i Rastorgujevs, který na druhé položce spáchal dvě chyby. Tři chyby na druhé položce udělal Ondřej Moravec. Dobrou stojku si připsal Arnd Peifer a jel také o dobrou pozici. Naopak další nulu si připsal Bjorndalen.

Obhájce titulu Boe minul hned první ranou a bylo tak jasné že titul neobhájí. Dobře si po druhé střelbě vedl Ukrajinec Semenov. Bezchybně zastřílel stojku Michal Šlesingr a Simon Schempp. Naopak jednu chybu spáchal Svendsen. Tři chyby si na stojce připsal Tarjeu Boe.

V cíli nikdo nesesadil Martina Fourcada. O druhé místo ale byl velký boj. V tom nakonec zvítězil Bjorndalen, který za sebou nechal Semenova o sedm setin vteřiny. Za Semenova se mohl zařadit Simon Schempp, ale v cílové rovince si zapíchl hůlku do boty a skončilo to pádem.

Konečné pořadí sprintu na MS:

1. Martin Fourcade (Fra) 0+0; 25:35:4

2. Ole Einar Bjorndalen (Nor) 0+0; +26.9

3. Sergey Semenov (Ukr) 0+0; +27.6

4. Johannes Thingnes Boe (Nor) 0+1; 35.5

5. Dominik Windisch (Ita) 1+0; 39.5

6. Evgeniy Garanichev (Rus) 0+1; 40.4

7. Arnd Peiffer (Něm) 0+0; 42.1

8. Simon Schempp (Něm) 1+0; 43.8

9. Dominik Landertinger (Rak) 1+0; 46.0

10. Vladimir Iliev (Bul) 0+1; 52.2

15. Michal Šlesingr (ČR) 1+0; 1:09

24. Michal Krčmář (ČR) 1+0; 1:25

59. Ondřej Moravec (ČR) 0+3; 2:22

60. Jaroslav Soukup (ČR) 1+2; 2:27