Plzeň vyhrála na Letné a je blízko zisku titulu

Rozhodujícím zápasem v souboji o ligový titul mohl být zápas Sparty s Plzní.

AC Sparta Praha: Bičík – Jiráček, Brabec, Costa – Konate, Dočkal, Vácha, Frýdek – Juliš, Lafata „C“, Krejčí

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Hubník „C“, Baránek, Hejda, Limberský – Vaněk, Hrošovský – Petržela, Kolář, Kovařík – Ďuriš

Již ve třetí minutě dostal míč do malého vápna Vaněk, který skákavý míč netrefil. Stejný hráč zahrával v 11. minutě penaltu po faulu Jiráčka na Petrželu. Míč poslal k pravé tyči Bičíkovy branky a Viktoria šla do vedení. Ve 13. minutě udělali sparťané závan před Kozáčikovou brankou. Nejdříve dorážel Frýdek a poté Juliš ale ani jeden nepropasoval míč do branky hostí.

Ve 27. minutě zahrávala penaltu i Sparta. Dočkal ale branku překopl. Ve 37. minutě se prosadil Krejčí, ale jeho gól nemohl být uznán kvůli ofsajdu. Zápas se poté musel přerušit kvůli viditelnosti. Pět minut před koncem poločasu se mohl prosadit na dvakrát Kolář. Nejdřív střílel a po odraženém míči a centru Kovaříka hlavičkoval mimo.

V úvodu druhého poločasu byla Sparta aktivnější a Plzeň tlačila, ale nemohla se dostat ke gólové šanci ani ke střele. V 65. minutě se dostal do šance Krejčí, ale Hubník napravil svou chybu z předchozího momentu a jeho pokus zblokoval. Následně střílel Dočkal ale Kozáčik okopáváný Julišem zkrotil míč ve svých rukavicích. V 84. minutě se do úniku mezi dvěma sparťany dostal Krmenčík, přeloboval Bičíka poslal Plzeň do dvoubrankového vedení. V 92. minutě stejný hráč stejným způsobem opět překonal Bičíka a Plzeň vyhrála na Letné. Kozáčik udržel třinácté čisté konto v sezóně.