Po dvou letech je nejlépe placeným sportovcem opět Mayweather

Americký boxer Floyd Mayweather je opět nejlépe placeným sportovcem světa. Podle magazínu Forbes si za uplynulý rok vydělal 285 milionů dolarů, z toho 275 milionů inkasoval za srpnový zápas s šampionem smíšených bojových umění Conorem McGregorem. Jeho poražený soupeř je s 99 miliony čtvrtý za fotbalisty Lionelem Messim (111 milionů) a Cristianem Ronaldem (108).

Ronaldo kraloval ekonomickému žebříčku v předchozích dvou letech, nyní se na trůn vrátil Mayweather, který v té době neboxoval. Nejlépe vydělávajícím sportovcem roku se stal počtvrté.

Mistr světa formule 1 Lewis Hamilton je dvanáctý, dlouholetý král finančního pořadí golfista Tiger Woods šestnáctý a sprinter Usain Bolt, který loni v srpnu ukončil atletickou kariéru, pětačtyřicátý. Ženy i čeští sportovci v nejlepší stovce chybějí.

Forbes sestavuje pořadí podle celkových příjmů sportovců od června do června. Zahrnuty jsou platy, bonusy, startovné, prize money, příspěvky od sponzorů, příjmy z reklamy i další zisky. Od roku 2001 žebříčku vévodili pouze Woods, Mayweather a Ronaldo.

Nejlépe placení sportovci na světě podle Forbesu (v milionech dolarů): 1. Floyd Mayweather (USA/box) 285, 2. Lionel Messi (Arg./fotbal) 111, 3. Cristiano Ronaldo (Portug./fotbal) 108, 4. Conor McGregor (Ir./bojová umění) 99, 5. Neymar (Braz./fotbal) 90, 6. LeBron James (USA/basketbal) 85,5, 7. Roger Federer (Švýc./tenis) 77,2, 8. Stephen Curry (USA/basketbal) 76,9, 9. Matt Ryan 67,3, 10. Matthew Stafford (oba USA/americký fotbal) 59,5