Postoupí letos krásky z Hradce do 1.ligy?

Krásky z kalendáře. Taková byl měla být přezdívka volejbalistek z Hradce Králové. Druholigové volejbalistky loňský rok udělaly velký rozruch v klidných vodách třetí nejvyšší republikové soutěže.

A to tím, že nafotily velmi odvážný kalendář. O této akci východočeských volejbalistek jsme Vás informovali : http://www.isportuj.cz/hradecke-volejbalistky-se-svlekly-pro-kalendar/. Tento kalendář vznikl hlavně kvůli tomu, že děvčata chtěla postoupit do 1.národní ligy. Bohužel se jim to nepovedlo, místo nich postoupil Havlíčkův Brod. Cíl pro letošní sezónu tak jistě mají stejný. Ovšem změnil se jak tým, tak také soupeři.

Z loňské sestavy odchází hned několik hráček. Z hostování se do svých původních týmů vrací smečařka Kateřina Staníková a blokařka Iveta Poláková. Přesun za vysokoškolským vzděláním do jiných měst znamenal odchod blokařky Terezy Žďárské a univerzálky Gabriely Nožičkové. A z východočeského týmu odchází také smečařka Tereza Vlachá.

Nejistý je také start nahrávačky Terezy Petříkovové. Naopak do týmu přichází Nikola Gruntová (zkušenosti z extraligy kadetek a juniorek v Přerově) a Dana Schejbalová. V jednání jsou i jiné posily, o kterých Vás jistě budeme informovat.

Soustředění týmu se konalo v Kostelci nad Orlicí, kde pro ně trenér Kamil Mňuk měl nachystanou jak fyzickou tak i herní přípravu. Tým ale rozhodně nezahálel ani v letních měsících na oblíbených antukových turnajích.

V rámci přípravy odehrály volejbalistky Hradce Králové několik turnajů Vítězně pro ně skončily turnaje v legendárních Dřevěnicích a dále i v Lupenicích. Na obou turnajích se hradeckým děvčatům povedlo vyhrát i loňský rok.

A jací soupeří Hradec čekají? Nováčkem v této skupině i v celé soutěži je Červený Kostelec. Loňskou sezónu se hradecká děvčata také nesetkala s týmem VO TJ Lanškroun či TJ ABC Braník. Staronovým týmem v této skupině je SK Hlincovka. Novým týmem ve skupině je také VK Karbo Benátky nad Jizerou.

Z loňské sezóny se zná Hradec s týmy TJ Sokol Česká Třebová, TJ Bohemians Praha, TJ Sokol Žižkov B a TJ Energetik Chvaletice.

To jaký je los a jak bude soutěž probíhat si můžete najít zde: http://www.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=6010. My Vás rozhodně budeme informovat o tom, jak se kráskám z kalendáře bude dařit.

Napsat komentář