Přestupová výměna: Vejmola + Klobása X Fulnek

Na trase Jihlava – Mladá Boleslav došlo k zajímavému přestupovému transferu trojice čtyřiadvacetiletých fotbalistů se zkušenostmi z reprezentace U21. Do města automobilů z FC Vysočina přestupuje krajní obránce či záložník Jakub Fulnek a opačným směrem míří gólman Luděk Vejmola a útočník Stanislav Klobása. Oba fotbalisté na Vysočině během podzimu pouze hostovali.

„Kuba Fulnek v Jihlavě strávil pořádný kus života – pět a půl roku! Průběžně o něj projevovaly zájem různé ligové kluby a není tajemstvím, že od léta uvažoval o změně a rychlém návratu do nejvyšší soutěže. V létě jsme Kubovi změnu zaměstnavatele neumožnili, a to i proto, že jsme na jeho post neměli náhradu. Nyní přišel nejintenzivnější zájem z Mladé Boleslavi, o jejíž hráče jsme měli naopak zájem my. Jsem rád, že jsme se s mladoboleslavským sportovním ředitelem Josefem Jinochem nakonec domluvili na řešení, které by mělo být prospěšné pro oba kluby. Kuba zaslouží obrovské poděkování za služby, které v Jihlavě odvedl. Byl příkladem nejen z hlediska výkonů v zápasech, ale i svým pozitivním charakterem a pracovitostí v tréninku. Určitě po něm zůstane v klubu nesmazatelná stopa. Zároveň jsem nadšený, že se kmenovými hráči FC Vysočina stávající dva z důležitých hráčů našeho podzimního kádru – gólman Luděk Vejmola a útočník Standa Klobása. Věříme, že jim bude držet zdraví, minimálně navážou na své podzimní výkony a přispějí k našemu úsilí zabojovat o postup do nejvyšší soutěže,“ okomentoval hráčskou výměnu ředitel klubu Jan Staněk.

„Myslím, že v současném fotbale není úplně běžné, aby hráč v jednom klubu strávil více než pět let. Už jsem na sobě opravdu pozoroval, že potřebuji změnu a další impuls do mé fotbalové kariéry. Svoji roli samozřejmě sehrála touha vrátit se do nejvyšší soutěže. Zájem Mladé Boleslavi mne velmi potěšil, neboť jde o přední český klub, který působí stabilně v nejvyšší soutěži a pravidelně má ambice na evropské poháry,“ okomentoval svůj přestup Jakub Fulnek a neopomněl slova díků: „S FC Vysočina budou už navždy spojeny mé začátky v profesionálním fotbale a první zápasy v nejvyšší soutěži. Na Jihlavu budu vzpomínat jenom v nejlepším a jsem moc rád, že jsem zde mohl působit tak dlouhou dobu a zanechat za sebou nějakou stopu. Rád bych využil příležitosti a touto cestou poděkoval spoluhráčům, fanouškům, vedení klubu i všem zaměstnancům a členům realizačního týmu. Výsledky FC Vysočina budu pozorně sledovat, a pokud mi to čas dovolí, tak bych některé zápasy rád viděl osobně. Moc bych si přál, aby kluci své snažení na jaře dotáhli k postupu zpátky do ligy.“

Krajní obránce či záložník Jakub Fulnek (nar. 26.4.1994) do Jihlavy přestoupil v srpnu 2013 z Karviné. S fotbalem začínal v Metylovicích a v mládežnických kategoriích postupně prošel Frýdlantem nad Ostravicí, Prostějovem, Brnem, Karvinou a Hlučínem. Na Vysočině začínal v juniorce, přičemž v I. lize debutoval až po roce v srpnu 2014. Stabilní místo v jihlavské základní sestavě si vydobyl až po druholigovém hostování v Táborsku, kde odehrál podzim 2016. V nejvyšší soutěži dosud nastoupil do 81 utkání, v nichž se čtyřikrát radoval z branky. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE představuje jeho bilance 27 zápasů.