Preview: Australian Open v očích naší redakce

Již příští pondělí propukne v australském Melbourne první grandslam sezóny. Již teď je jasné že chybět bude úřadující mistr z New Yorku Marin Čilič a Jo-Wilfried Tsonga. Naopak návrat chystá Juan Martín Del Potro.

Naši redaktoři odhadují že díru do světana Australian Open rozhodně neudělá Rafael Nadal ani Novak Djokovič, který obhajuje čtvrtfinále. Velké šance dáváme Rogeru Federerovi. Předpoklad že obhájce dojde daleko, ale na titul nedosáhne je jistě na místě. Daleko by se mohl dostat i Tomáš Berdych, který na začátku sezóny změnil trenéra a hraje v dobré formě. Velkou neznámou bude Andy Murray s Juanem Martínem Del Potrem. Zapomínat nesmíme ani na japonce Keie Nishikoriho, který má velkou šanci dostat se daleko. Černým koněm turnaje by mohl být Grigor Dimitrov nebo Miloš Raonič.

Mezi ženami jsou největšími  favoritkami Maria Šarapovová, Simona Halepová nebo Agniezska Radwaňská. Černým koněm by mohla být Ana Ivanovičová nebo Caroline Wozniacká, které se dařilo na konci loňské sezóny. Čtyři nasazené češky by měli dojít daleko. Největší ztrátu soudíme Dominice Cibulkové, která obhajuje finále. Očekáváme že daleko nedojde Eugenie Bouchardová ani Serena Williamsová, která na Hopman cupu podávala nevyrovnané výkony.

V turnajích ve čtyřhře favorizujeme světové jedničky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou a bratry Bryanovi.

Napsat komentář