První liga volejbalistů zná semifinalisty

I v období olympiády Vás budeme informovat o výsledcích v jiných sportech. Volejbalová první liga mužů již zná své semifinalisty.

Do play off se dostalo 8 týmů, které poté byly rozděleny do těchto dvojic:

ČZU Praha B – EGE České Budějovice

Dobřichovice – ČZU Praha C

MFF Praha – Brno B

Choceň – Kladno

První tři jmenované dvojice se přetahovaly o výsledek vždy pouze v jednom zápase série, která se hrála na tři vítězné zápasy. Brno B kladlo pražskému týmu odpor pouze v prvním zápase. Výsledky této série byly : 3:2, 3:1 a 3:1 pro MFF Praha. Brno se tedy v konečném pořadí umístilo na 8.pozici.

Také České Budějovice odehráli proti ČZU Praha B pouze jeden tie-break. A to ve třetím zápase v domácím prostředí. Výsledky : 3:1, 3:0 a 3:2 pro B tým ČZU. EGE v konečné tabulce najdeme na místě sedmém.

Šesté místo patří Kladnu. To se však dostalo k čtyřem zápasům. Po dvou prohrách na půdě nováčka z Chocně, si v domácím zápase připsalo výhru 3:0. Ve druhém zápase ale tým kolem Milana Fortuníka prohrál 3:1. Do semifinále tak postoupila Choceň.

Poslední výsledek pochází ze série ČZU Praha C a Dobřichovic. Tato série přinesla také 3 zápasy. A to výhry Dobřichovic. Mladíci z Prahy ukázali, že kvalitou patří ke špičce. Chybí jim však zkušenosti. Možná i proto jsou na lichotivém pátém místě.

V semifinále, které začne 21. února se setkají týmy takto:

MFF – Dobřichovice

ČZU Praha B – Choceň

Skupina o udržení

Podívejme se však také na skupinu o 9. – 12. místo. Tu vede Slavia Hradec Králové. Ve dvou zápasech zatím tým z východu Čech ztratil pouze set. A to v zápase proti České Lípě. Druhou pozici drží Nymburk, třetí Česká Lípa a nejblíže sestupu do 2.ligy je Plzeň

Další zápasy týmy odehrají následovně:

14.února

Hradec Králové – Nymburk

Česká Lípa – Plzeň

15.února

Nymburk – Hradec Králové

Plzeň – Česká Lípa

O dalším průběhu semifinále a skupiny o udržení se v 1.lize Vás budeme informovat.

Napsat komentář