Slavii posílí liberecký Ševčík, Stoch s klubem prodlouží smlouvu

Fotbalový středopolař Petr Ševčík v zimě zamíří z Liberce do Slavie. Podle předsedy představenstva Pražanů Jaroslava Tvrdíka jsou kluby domluvené. Červenobílí se zároveň dohodli se slovenským záložníkem Miroslavem Stochem na prodloužení smlouvy o další tři roky. A i s dalším středopolařem Tomášem Součkem, že zůstane minimálně i v jarní části sezony a v následné kvalifikaci Ligy mistrů.

Ševčík patří na podzim k nejlepším hráčům a tvůrcům hry Liberce.
Čtyřiadvacetiletý záložník má v lize na kontě 70 startů a čtyři vstřelené góly. „První zimní posila je na dohled. Na základě dohody s majitelem libereckého klubu panem Karlem a samotným hráčem náš klub posílí Petr Ševčík,“ řekl Tvrdík na tiskové konferenci při příležitosti představení nového většinového majitele klubu čínské společnosti Sinobo.

Ve Slavii bude dál působit Stoch, který na podzim nabral výbornou formu a s devíti brankami je druhým nejlepším střelcem této ligové sezony. Do Edenu přišel devětadvacetiletý slovenský reprezentant vloni v létě.

„Zítra podepíše prodloužení kontraktu ve Slavii o další tři roky. Miroslav Stoch se bude spolu s námi účastnit jak boje o titul, tak pevně věřím i o Ligu mistrů a o další úspěchy v pohárech,“ uvedl Tvrdík. O Součka byl poslední dobou velký zájem ze zahraničí, ale po dohodě se Slavií minimálně pro jaro a případnou kvalifikaci Ligy mistrů v Edenu zůstane. Třiadvacetiletý defenzivní záložník patří ke stabilním členům reprezentace. „Chci za to Tomášovi, našemu odchovanci, poděkovat. Tomáš je silnou osobností tohoto týmu,“ prohlásil Tvrdík.