Sluková s Hermannovou prohrály v Riu i druhý zápas

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová neuspěly ani ve druhém utkání na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Španělské dvojici Elsa, Liliana podlehly 15:21 a 19:21. O postup do play off budou české reprezentantky bojovat ve středu v závěrečném zápase skupiny B proti Argentinkám Aně Gallayové a Georgině Klugové.

Na rozdíl od úvodního duelu s mistryněmi světa Brazilkami Agathou a Barbarou se Slukové s Hermannovou nepovedlo uhrát ani set, i když k tomu měly blízko. V úvodní sadě se španělským hráčkám povedlo odskočit a získat ji v poklidu. „Španělky jsou fyzicky hodně silný tým. Hodně skáčou, jsou takové dlouhoruké. Když jsme je dostaly na příjmu do problémů, tak si to nahrály vysoko k síti a tu ruku mají takovou nečitelnou,“ hodnotila Sluková první sadu.

Druhý set byl mnohem napínavější. Za stavu 15:16 české volejbalistky uspěly s protestem proti zahlášenému autu a po přezkoumání situace u videa bylo vyrovnáno. Pak se jim podařilo jít třikrát do vedení o jeden bod a měly šanci na setbol, v dramatické výměně Hermannová předvedla dva skvělé zákroky v poli, ale při útoku skončil pokus o kraťas v síti. „Mega moc to mrzí,“ řekla Hermannová.

Její parťačka jí musela utírat slzy a ještě chvilku poté utěšovat v objetí. Hermannová podle svých slov zvolila v dané situaci příliš těžký úder. „Krátký a z menší otočky, kdy jsem byla skoro zády k síti a nevěděla, kde tu síť mám. Měla jsem to hrát, jak to po nás trenér chce. Dlouhý doprostřed,“ řekla.

Španělky zaváhání využily a následné dva míče získaly. V čele skupiny tak mají plný počet bodů stejně jako Agatha s Barbarou, které si poradily s argentinskou dvojicí.

Zápas se hrál od 22:00 za umělého osvětlení. „V jednom místě se mi tam ten míč trochu ztrácel, ale to není žádná výmluva. Bylo to jinak moc hezké, s černou oblohou nad hlavou je to zajímavé. Není to tak typické pro beachvolejbal,“ řekla Hermannová, která měla v utkání jen padesátiprocentní úspěšnost v útoku.

Výhra nad Argentinkami zajistí Slukové s Hermannovou postup do play off, porážka bude znamenat konec v turnaji. „Víme, že to je zápas o všechno a není na co čekat. Musíme hrát třeba jako v Soči v tom posledním golden setu,“ vzpomínala Hermannová na vítězný set nad Číňankami, který je posunul na olympiádu. „Argentinky jsou takové ustřelené kecky, ale jsou strašně rychlé. Bude to úplně jiný volejbal a musíme na to reagovat,“ řekla Sluková. Doufala, že zlepší s Hermannovou servis. „Budou to nervy a bude to našláplé. Dáme do toho všechno,“ prohlásila.