Souboj o nadvládu nad Jižním Městem již ve středu!

Nedávno se tyto dva týmy utkaly ve finále Poháru České pojišťovny. Nyní se týden poté postaví proti sobě v ženské florbalové extralize znovu. O jaké týmy se jedná? FAT PIPE FLORBAL CHODOV a HERBADENT PRAHA 11 SJM.

Tyto dva týmy patří již dlouhodobě k těm nejlepším z České republice. Jak již bylo řečeno, minulé úterý proti sobě hrál tým Chodova a Herbadentu v Plzni ve finále Poháru. V tomto zápase zvítězil Chodov 8:3 a získal tak double. O tomto zápase jsme Vás informovali: http://www.isportuj.cz/chodovske-lvice-ovladly-pohar-ceske-pojistovny-a-slavi-double/

Nyní oba týmy z Jižního Města čeká souboj na domácí půdě. A to doslova. Jak Chodov, tak i Herbadent má zázemí ve stejné sportovní hale. Dá se tedy očíkávat bouřlivá atmosféra a souboj nejen hráček, ale i fanoušků. V obou týmech je několik bývalých i aktuálních reprezentantek. V Herbadentu hrají například Martina Čapková, Jana Christianová nebo Dominika Šteglová. Na Chodově zase spoléhají na Anet Jarolímovou, Janu Vojáčkovou nebo Elišku Vrátnou.

Jak jsou na tom oba týmy statisticky? Herbadent se může spolehnout na dvě nejvíce bodující hráčky extraligy. Těmi jsou Lucie Košturiaková (46 bodů) a Lucie Pilíková (42 bodů). V první pětici nejvíce bodujících hráček je také chodovská Anet Jarolímová (30 bodů. Co se týče vstřelených branek tak v první pětici jsou opět obě zmiňované hráčky Herbadentu. Lucie Piláková vstřelila 23 branek, Lucia Košťuriaková o jednu méně. Nejlepší chodovskou střelkyní je Jana Vojáčková společně s Martinou Řepkovou. Obě mají 15 gólů.

Brankářsky půjde také o velmi zajímavý souboj. Chodov se může spolehnout na dvojici Hana Ranochová – Kristýna Provázková. Hana Ranochová má úspěšnost zákroků na necelých 90%. Kristýna Provázková je na tom o malinko hůře. Pokryla 83% střel. Brankářky Herbadentu, Jana Christianová a Eliška Kuchyňková, vychzejí statisticky podobně. Eliška Kuchyňková po úspěčnost zákroků na 90,5%, Jana Christianová je na tom podobně, procentuálně si vede na 89,8%.

Statistiky ale nejsou všechno. Souboj o Jižní Město vypukne ve Sportovní hale Jižní Město netradičně ve středu a to od 19 hodin. Jak zápas dopadne Vás budeme informovat.