Soukalová doběhla v „masáku“ druhá, Vítková bramborová

Čtyři reprezentantky si díky výsledkům v Pokljuce vyjely místo v hromadném závodě. Do tzv. „masáku“ se dostala Soukalová, Vítková, Puskarčíková a Charvátová.

Na první střelecké položce Soukalová nechybovala, stejně jako Vítková. Puskarčíková chybovala jednou a Charvátová musela objet trestné kolo třikrát. Ze střelnice vyjela první Eckoffová. Po první střelbě se startovní listina příliš nerozsypala. Vítková se Soukalovou se držely v první skupince.

Na druhé ležce opět ani jedna z předních češek nechybovala. První odjela Fenneová. Soukalová s Vítkovou odjíždely mezi prvními.

Vedoucí Fenneová udělala na stojce tři chyby. Naopak Soukalová i Vítková zastřílely čistě a společně s Kaisou Makarainenovou odjížděly na vedoucích pozicích. Puskarčíková též zastřílela čistě.

Makarainenová české dvojici ujela a vytvořila si osmi sekundový náskok. Na střelnici přijela Finka první. Makarainenová nechybovala. Stejně tak Soukalová, která se vydala stíhat Finku. Vítková netrefila poslední ránu. Mezi české reprezentantky se vklínila Podchufarovová.

Soukalová nakonec souboj o zlato vzdala a dojela druhá. Závod vyhrála Makarainenová. Podchufarovová dojela na třetí pozici. Těsně pod medailemi skončila Vítková. Sedmé místo si vyjela Dorin-Habertová, která tak přišla o žlutý trikot. Puskarčíková skončila 13. Charvátová se šesti chybami dojela 28.

Soukalová se posunula na první pozici průběžného pořadí světového poháru. Dorin Habertová spadla na druhé místo. Třetí místo udržela Hildebrandová. Vítková si zůstala sedmá.