Soukalová dojela sedmá, Vítková těsně za desítkou

První na trať vyjela Podchufarovova, kterou na trati postupně stahovala druhá Wiererová. Třetí Yurlovová také stahovala ztrátu. Vítková se Soukalovou držely své příčky.

Wiererová se před Podchufarovouvou dostala hned na první střelbě. Sice obě střílely čistě ale Wiererová zalehla a odstřílela rychleji. Čistě zastřílely i Soukalová s Vítkovou, které odjely na 5. a 7. příčce. Chybu udělala Puskarčíková. Bezchybně zastřílela Jislová. Ve druhém běžeckém kole se Soukalová a Vítková držely pětičlenné skupinky.

Na druhé střelbě opět zastřílela Wiererová výborně. V těsném závěsu se držela Podchufarovová, třetí ze střelnice vyjela čistá Soukalová. Těsně za Soukalovou vyjela Dorin-Habertová. Tři chyby spáchala Veronika Vítková.

Na první položce ve stoje spáchala první Wiererová dvě chyby a do čela závodu se tedy dostala Podchufarovová s náskokem 34 sekund. Druhá i se dvěma trestnými koly odjela Wiererová, třetí Yurlovová a čtrvtá Soukalová. Chybu udělala Vítková i Puskarčíková. Soukalová v běžeckém kole stahovala náskok první Rusky, ale ten stejně zůstal přes třičtvrtě minuty. Třetí Yurlovová stahovala Wiererovou.

Čtvrtá položka se nepovedla první Podchufarovové, která netrefila poslední tři rány. Chybu udělala i Wiererová. Na první místo se dostala čistá Yurlovová. Druhá odjela Wiererová se ztrátou 18ti vteřin. Třetí odjela Gasparinová. Dvě rány netrefila Soukalová a odjela ze střelnice na 8. příčce. Vítková si čistou střelbou polepšila na 14. místo.

Do cíle dojela první Yurlovová. V souboji o druhé místo, který se odehrával na trati nakonec předjela Selina Gasparinová domácí Dorotheu Wiererovou. Čtrvtá na dojela Tiril Ecköffová. Na sedmé přičce dojela Gabriela Soukalová. 13. místo obsadila Veronika Vítková. 23. skončila Eva Puskarčíková. Na 48. příčce přijela do cíle Lucie Charvátová. Poslední z Češek dojela 56. Jessica Jislová. Značný počet bodů oproti svým soupeřkám najela Gabriela Soukalová. Dorin-Habertová dojela až na 26. pozici. O místo za ní dojela Hildebrandová.

Pořadí světového poháru nadále vévodí Gabriela Soukalová.