Soukalová dojela ve stíhacím závodě pátá!

Veronika Vítková odstartovala s číslem 3, za Dahlmeierovou a Hildebrandovou, se ztrátou 14 sekund. Na druhém mezičase už měla ztrátu jen jedné vteřiny a postupně německou dvojici stahovala. Německá dvojice pokračovala bez trestného kola nadále závodem, ale Veronika Vítková na musela na jedno tresné kolo a vyběhal ze střelnice na třetím místě se ztrátou 31 vteřin. Domrachevová s Makarainenovou musely na dvě trestná kola. Gabriela Soukalová neminula a posunula se v pořadí na 9. místo. Eva Puskarčíková s jednou chybou odjela na 25. místě se ztrátou 1 minuty a 27 sekund. Barbora Tomešová neminula a vyjela na 32. místě. Na dvě trestná kola musela Jitka Landová a propadla se o tři místa na 47. místo.

Hildebrandová neminula ani na druhé položce. Druhá Dahlmeierová musela na trestné kolo. Veronika Vítková opět minula jednou ranou a musela na trestné kolo. Bez chyby zastřílela i Soukalová, Domrachevová a Makarainenová. Soukalová odjela na 7 pozici před Veronikou Vítkovou. Eva Puskarčíková zastřílela bezchybnou položku a posunula se na 17. místo. Jednou minula i Barbora Tomešová a odjela na 31. místě. Na dvě trestná kola musela Jitka Landová a odjížděla 48.

Soukalová s Vítkovou na mezičasech čelo závodu stahovaly společně s Kaisou Makarainenovou. Na první položku ve stoje přijela první Hildebrandová, druhá Dorin Habertová. Hildebrandová třikrát minula a na první místo se díky čisté položce dostala Gabriela Soukalová. Veronika Vítková musela na dvě trestná kola. Veronika Vítková se dvěma trestnými koly vyjela na 8. pozici se ztrátou 53 sekund na Soukalovou. Eva Puskarčíková musela taktéž na trestné kolo a udržela druhou desítku na 17. místě. Barbora Tomešová s jedním trestným kolem odjela 31. Jitka Landová se posunula na 40. místo po jednom trestném kole.

Ze střelnice odjížděla Soukalová s náskokem 3 sekund. Na prvním mezičase už to bylo 14 sekund a na druhém mezičase se před Francouzku dostala Darya Domrachevová. Na první příčku se po jednom trestném kole dostala  Darya Domrachevová. Se ztrátou 15 sekund odjížděla ze střelnice Kaisa Makarainenová. Na třetím místě po dvou trestných kolech odjížděla Gabriela Soukalová. Eva Puskarčíková po jednom trestném kole odjela na 14. místě. Veronika Vítková po problémech na střelnici, poté co jí do terčů nastřílela Hildebrandová, odjela na 18. místě s odečtem času v cíli. Tomešová se dvěma chybami odjela na 32. místě, Jitka Landová na 37. místě.

V cíli byla první Darya Domrachevová. Se ztrátou 6 sekund dojela Makarainenová. 14 sekund na Domrachevovou ztratila Dahlmeierová. Gabriela Soukalová dojela na pátém místě se ztrátou 33 sekund. Veronika Vítková dojela do cíle na 17. místě, ale díky odpočtu se dostala na 11. místo se ztrátou 51 vteřin. Maximum si vyjela Eva Puskarčíková na 14. místě se ztrátou 1 minuty a 12 sekund. Na bodech dojela i Barbora Tomešová na 30. místě. Jitka Landová skončila 34.

Napsat komentář