Soukalová dojela ve stíhacím závodě druhá, Vítková osmá

Biatlonistky se v Ruhpoldingu vydaly do Stíhacího závodu

Soukalová vyjížděla s číslem 2, Vítková devátá. Na první střelbu přijela Soukalová ve společnosti Hildebrandové, Makarainenové a Dahlmaierové. Mimo Hildebrandové se biatlonistky vyvarovaly chybám a odjížděli ze střelnice ve třech. Chybě se vyvarovaly Puskarčíková i Vítková. Charvátová spáchala jednu chybu.

Chybě se Soukalová vyhnula i na druhé střelbě. Stejně jako Dahlmaierová. Jednu chybu, ale udělala Makarainenová a na první dvojici na třetím místě ztrácela necelých 30 sekund. Jednu chybu udělala Vítková a ze střelnice odjížděla na 11. pozici. I druhou čistou ležku si připsala Puskarčíková, ta odjela ze střelnice přesně na 20. příčce.

Dahlmaierová na první stojce natrefila čtvrtou ránu a Soukalová tedy jela sólo jízdu se 31 sekundovým náskokem. Vítková udělala jednu chybu, ale přesto udržela 11. místo se ztrátou 1 minuty 28 sekund. Eva Puskarčíková spáchala jednu chybu.

Na druhé stojce Soukalová udělala jednu chybu a musela na trestné kolo, ale přesto udržela první místo s náskokem 13ti sekund. Na čtvrté místo se ztrátou 59 sekund se posunula Slovenka Fialková. Vítková třetí ranou minula, ale ze střelnice odjela desátá se ztrátou 1 minuty a 24 sekund. Puskarčíková poslední položku zastřílela čistě.

Dahlmaierová se na Soukalovou dotáhla na mezičase. Soukalová se Dahlmaierová držela, ale na posledním kopci se Dahlmaierová dostala do mírného náskoku a Soukalová tak dojela na druhém místě. Třetí dojela Wiererová. Slovenka Fialková nakonec dojela na šestém místě se ztrátou 1 minuty. Vítková dojela o 15 sekund za Slovenskou reprezentantkou na 7. místě. Na 18. místě dojela Puskarčíková. Dvacátá dojela Charvátová.