Soukalová s Vítkovou dojely ve sprintu v první pětce

Biatlonistky dnes ve slovinské Pokljuce čekal sprint. Do něj nastoupila vedoucí žena průběžného pořadí světového poháru Gabriela Soukalová. Společně s Veronikou Vítkovou, Lucií Charvátovou, Jitkou Landovou a Evou Puskarčíkovou.

Soukalová vstoupila do závodu z Češek první s číslem 15. V závodě minula na ležce a nakonec doběhla sice první, ale musela čekat na výkon Vítkové a Hildebrandové. S číslem 21 vyběhla do závodu Veronika Vítková. Neminula ani jednou a nakonec skončila na pátém místě.

Číslo 37 vezla Eva Puskarčíková. Bez chyby skončila na 12. místě. S 81 vyjela do závodu Lucie Charvátová. Dojela na 17. příčce. s číslem 92 startovala Jitka Landová, ktetá nakonec udržela umístění do top 30 a umístila se na 28. místě.

Závod vyhrála Dorin-Habertová s náskokem 1,1 sekundy na druhou Němku Dahlmaierovou. Třetí skončila Hildebrandová.

Soukalová udržela první příčku v průběžném pořadí. Vítková se posunula na 10. místo. Na 26. místě je Lucie Charvátová o čtyři příčky za českou biatlonistkou je Eva Puskarčíková.