Soukalová s Vítkovou se opět vešly do TOP 10

Do hromadného závodu v Ruhpoldingu nastoupily čtyři české ženy.

S číslem 1 se na start postavila, vedoucí žena světového poháru, Gabriela Soukalová. Veronika Vítková startovala s číslem 7. Číslo 21 měla Eva Puskarčíková a 24 Lucie Charvátová.

Na první položce chybovala Makarainenová, Dorin-Habertová nebo Wierrerová. Soukalová s Vítkovou nastřílely své položky čisté. Puskarčíková minula jednou a Charvátová terč netrefila dvakrát. Vítková se Soukalovou pokračovaly v závodě ve úvodní skupině.

Na druhé ležce zastřílely čístou položku Vítková, Soukalová i Puskarčíková. Charvátová minula jednou. Vítková odjela na čtvrtém místě a Soukalová o místo pod ní. Úvodní skupinku tvořilo pět biatlonistek – Eckhöfová, Dunkleyová, Vítková, Dahlmeierová a Soukalová.

První skupinka se v průběhu třetího běžeckého kola rozšířila na několik hráček. Pět biatlonistek dojela Dorin-Habertová a náskok úvodní skupinky se postupně zúžoval. Vítková po třetí položce musela na tři trestná kola a ze střelnice odjížděla na 16. místě. Soukalová minula jednou. Čistě zastřílela Dahlmeierová, Bescondová a Dorin-Habertová. Soukalová odjela po trestném kole na pátém místě se ztrátou 20 sekund. Eva Puskarčíková zastřílela čistě.

Laura Dahlmeierová před poslední střelbou zvyšovala svůj náskok. Přijela na stojku první a zastřílela čistě, stejně jako druhá Dorin-Habertová. Chybu udělala Eckhöffová i Soukalová, která odjela ze střelnice na osmém místě. Veronika Vítková nechybovala. Čistě zastřílela i Puskarčíková. Charvátová opět minula jednou.

První do cíle dojela Dahlmeierová, s odstupem 15 sekund. Souboj o třetí místo rozhodl až fotofiniš, který nakonec přisoudil třetí místo Eckhöffové. Soukalová ještě předjela Gwizdonovou a dojela na sedmé příčce. Na deváté pozici, dojela Veronika Vítková. Do TOP 20 se vešla i Eva Puskarčíková na 16. místě. Lucie Charvátová dojela na 27. příčce.

V průběžném pořadí světového poháru, stále figuruje na prvním místě Gabriela Soukalová. Druhá je stále Dorin-Habertová, třetí Hildebrandová. Veronika Vítková drží sedmou příčku. Eva Puskarčíková se posunula na 20. místo. Lucie Charvátová se propadla o dvě příčky na 26. místo.