Sparta doplatila na efektivitu a v Evropské lize si semifinále nezahraje

AC Sparta Praha: Bičík – Frýdek, Kováč, Mareček – Dočkal, Matějovský – Krejčí, Fatai, Konate – Lafata, Juliš

Villareal FC: Areola – Gaspar, Bailly, Ruiz, Rukavina – Suarez, Trigueros, Soriano, Castillejo – Soldado, Bakambu

Zápas na Letné začal podobně jako ve Španělsku. Už v 5. minutě se trefil Bakambu a Sparta rychle prohrávala 0:1. O dvě minuty později rozjel dobrou akci Fatai s Frýdkem, míč se nakonec dostal k Dočkalovi, který našel přesně Krejčího. Ten se ale zapomněl za obranou Villarealu. V 16. minutě se prokombinovali do šestnáctky Konate s Matějovským, nakonec se míč dostal k Dočkalovi, který ranou na zadní tyč netrefil ani spoluhráče ani branku. O chvíli později na druhé straně zaváhal Frýdek ale Soldado Bičíkovu branku samotný před brankou minul. Ve 20. minutě střílel opět Dočkal, ale trefil pouze dobře stojícího Areolu.

Ve 28. minutě dostal přihrávku mezi beky Suarez, Krejčí si ale splnil defenzivní povinosti a míc dostal ze šestnáctky před Suarezem i před Bičíkem. Později zahrával Villareal standartní situaci. Centr ale Frýdek míč přizvedl na rohový kop. Tam už v klidu zasáhl David Bičík. Sparta hrála aktivně a Villareal chvílemi hodně tlačila. Lafata nejdříve hlavičkoval k Areolově tyči. A později se kombinací okolo šestnáctky dostal míč až ke Krejčímu který minul pravou tyč jen o několik decimetrů.

Sparta tlak nevyužila a nakonci prvního poločasu toho litovala. Tři minuty předkoncem prvního poločasu se z ničeho nic dostal k odraženému míči Castillejo a překonal Bičíka. V nastavení se Villareal nakonec prosadil ještě jednou. Z rohového kopu si naběhl do šestnáctky Soriano a hlavičkou o záda Marečka dostal míč za Bičíkova záda.

Hned po přestávce se trefil znovu Bakambu. A Sparta už prohrávala o čtři góly. V 65. minutě se konečně trefil Dočkal, po tlaku mu Fatai přištrčil míč a aktivní střelec Dočkal se konečně trefil. V 70. minutě se dostal míč ke Krejčímu, který vstřelil druhý gól Sparty.